Drusku citādi ir sacensībās, kur vadošajiem sportistiem tiek pievērsta ļoti liela uzmanība, bet tur es esmu aizbraucis startēt, un katra parunāšanās nozīmē atdot enerģiju otram. Tāpēc ir jābalansē, ar tuviem faniem cenšos aprunāties, bet ir svarīgi arī nolīst malā, lai varu sakoncentrēties un izdarīt savu darbu.
- Būt pamanītam ir viena no cilvēka pamatvajadzībām. Vai esi izjutis šo vajadzību?
- Vairāk nekā 20 gadu esot sportā, visus tos līmeņus esmu izdzīvojis. Kad centies kaut kas būt, gribi būt pamanīts, esi pamanīts. Tad izslimo savu zvaigžņu slimību, kad liekas, ka visa pasaule ap tevi vien grozās. Tad gadās trauma, visi par tevi aizmirst. Es to mēģinu uztvert tā: ja labi darīsi savu darbu – jebkuru darbu, jebkurus pienākumus, – tiksi pamanīts, cilvēki to novērtēs un jutīs līdzi.
Mūsdienās sports ir cieši saistīts ar sociālajiem medijiem, ir svarīgi, lai tevi zina. Jo bieži vien atbalsta nevis labāko, bet gan atpazīstamāko. Es melotu, ja teiktu, ka man atpazīstamība un iespēja tikt pamanītam nav vajadzīga. Vismaz kamēr esmu aktīvs sportists, man vajag, lai mani zina.
- Kas ir tas, kas tev ļauj justies pamanītam un novērtētam?
- Cilvēki nāk klāt sasveicināties, nofotografēties, pateikt labu vārdu, grib sociālajos tīkos ielikt kādu reakciju vai komentāru uzrakstīt. Man ir bijušas veiksmīgākas un ne tik veiksmīgas sezonas, pēc veiksmīgākajām mani vairāk grib redzēt, aicina uz intervijām, apbalvošanas ceremonijām, bērnudārziem un skolām. Ja es pēc labas sezonas varu aiziet uz to skolu, aizbraukt uz kādu nometni, dot jauniešiem iedvesmu – tas ir tas, ko varu dot atpakaļ cilvēkiem, kuri visu sezonu ir jutuši man līdzi, pat ja nav to skaļi pateikuši. Ja varu dot kādam kaut kripatiņu motivācijas vai pozitīvu grūdienu uz priekšu, tas ir forši!
* Pētījums veikts pēc “MOT Latvija” pasūtījuma sadarbībā ar pētījumu kompānijām “Forta Research” un “Norstat”, 2022. gada februārī un martā interneta vidē aptaujājot 770 jauniešu no visas Latvijas.