Rakstā skolnieki aktualizē vienreizlietojamo masku radītā piesārņojuma problēmu. Lai tās nenonāktu vidē, skolā tika īstenota kampaņa: izlietoto masku izmešanai skolēni iekārtoja speciālu atkritumu kasti.
Skolēni izveidoja informatīvus plakātus ar aicinājumu maskas mest kastē, katru nedēļu reģistrēja izmesto masku skaitu, veidu, veica aptauju, izdarīja secinājumus.
Kopumā 10 nedēļu laikā skolā tika savāktas 459 izlietotās maskas, kas vēlāk tika nodotas Getliņu poligonā pārstrādei.
Roze Aleksa Bogdane (16 gadi) no Tālmācības vidusskolas “Rīgas komercskola” ar rakstu “Nav dūmu bez uguns - elektroniskās cigaretes ietekmē vidi un veselību”, kurā apskata elektronisko cigarešu ietekmi uz vidi, regulējumus un ierobežojumus attiecībā uz to izplatību un iegādi, un to, vai elektroniskās cigaretes un to popularitāte jauniešu vidū ir tikai nevainīga izklaide.
Autore izveidoja arī aptauju par elektronisko cigarešu lietošanas paradumiem, kurā atklājās, ka 33% jauniešu zem 18 gadiem lieto vai ir lietojuši elektroniskās cigaretes, savukārt tukšos kārtridžus paredzētajās savākšanas vietās izmet tikai 11% no aptaujātajiem jauniešiem.
Rakstā elektronisko cigarešu lietošanu komentēja divi eksperti: vides zinātniece, ķīmiķe, inženierzinātņu doktore Jana Simanovska un Vides izglītības fonda vadītājs, vides eksperts un kampaņas “Mana jūra” vadītājs Jānis Ulme.
Enija Gleizdāne, (15 gadi) un Antra Teirumnieka (15 gadi) no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas ar komiksu “Krupju domino efekts”. Komiksā skolnieces stāsta par krupjiem un to nozīmību ekosistēmā.
Pavasarī gan krupju piedzīvojumi ne vienmēr ir patīkami, jo, šķērsojot ceļus un cenšoties nokļūt ūdenstilpē, tie mēdz iet bojā. Skolnieces ar ilustrāciju un vienkārši ievērojamiem ieteikumiem šo problēmu aicina risināt.