Stāmerienas pilī nule kā atklāta jaunas, talantīgas mākslinieces Dārtas Dikmanes-Stūriškas gleznu izstāde "Paradīzes dārzos". Dārtas darbi ir ļoti krāsām sulīgi un daudzveidīgi - vietām sajūtams spēks un pamatīgums, bet līdzās plaukst maigums un aizsargājams trauslums. Kāda ir Dārta? Kāda ir sieviete, kura uzdrīkstas uzgleznot Paradīzes dārzu!
Kāpēc Dārtai ir rokās ota, nevis grāmatveža bilanču mape vai ķīmiķa kolba?
Patiesībā es gribētu teikt, ka pašlaik man rokās ir visas šīs lietas, jo es šobrīd strādāju dažādos virzienos. Es mēģinu sadalīt savu laiku starp gleznošanu, starp stalli, starp dažādām lietām, kas ir saistītas ar stalli un kurās ietilpst gan finanšu aprēķini, gan ekonomiskais pamats, gan dažādi jautājumi par dzīvniekiem, par apkārtnes sakārtošanu. Tā kā manās rokās noteikti nav tikai ota.
Kā tad tavs ceļš saistījās ar mākslas pasauli?
Es ar mākslas pasauli esmu pazīstama jau kopš bērnības, jo man mamma ir ar māksliniecisku ievirzi. Es esmu augusi tādā ģimenē, kurā māksla vienmēr ir bijusi cieņā. Mēs no agras bērnības esam apmeklējuši muzejus, skatījušies dažādus mākslas darbus. Vēlāk braukājuši arī pasaulē uz dažādiem mākslas muzejiem. Tā ir vienmēr bijusi pamata dzīves sastāvdaļa. Gleznošana man ļoti patīk. Un es to atklāju mākslas skolā, kur man bija ļoti laba pirmā skolotāja Silvija Šķipsna, kurai arī es gribētu pateikt lielu paldies, jo viņa jau agrā vecumā pamanīja manu talantu un iepazīstināja mani krāšņo pasauli, ko paver eļļas glezniecība. Eļļas glezniecība kā priekšmets mākslas skolā bija paredzēts tikai pēdējā klasē, tie parasti bija jau gados vecāki bērni, bet mani ārpus kārtas uzņēma jau 12 gadu vecumā. S.Šķipsna man ļāva izpausties. Pirmie darbi, ko es gleznoju, bija zirgi, kas man līdz šai dienai ir tāda tēma, ko es šad un tad gleznoju, jo man viņi ir ļoti, ļoti personīgi tuvi. Šīs lietas, kas tiek parādītas arī izstādē, tās ir man pašai dzīvē svarīgas – gan ziedi, gan līdzsvara un miera meklējumi, gan arī sievišķā enerģija, kas caurstrāvo visu izstādi. Tās ir lietas, kas man ir iekšā, un man tam īpaša iedvesma nav jāmeklē.