Ja iespējams, par konkrēto zvanu un numuru vajadzētu paziņot savai bankai, tādējādi pārliecinoties, ka zvanītājs tik tiešām nebija bankas pārstāvis, un nodot informāciju par viltus zvanītāju, lai banka var izmantot attiecīgo informāciju preventīvām darbībām.
Krāpšanas veidu saraksts ir garš
"Digitālajā vidē ir ne mazums viltus mājaslapu un interneta veikalu, kuru sākumlapās vien jau ir vesela rinda ar sarkaniem karogiem, — iesaku vienmēr rūpīgi apskatīt tīmekļa vietnes adresi. Pirms pirkuma veikšanas jāpārliecinās par drošas mājaslapas esamību un jāizvērtē cenas objektivitāte," tā Šmits.
Tāpat vērts sameklēt kontaktu sadaļu, privātuma politikas un piegādes politikas atrunas, kam būtu jābūt pieejamām katrā godīgā interneta veikalā. Kopumā par veikalu daudz priekšā pasaka mājaslapas izkārtojums, funkcionalitāte un citu lietotāju atsauksmes. Kā likums, viegla "Google" meklēšana jau sniegs daudz atbilžu un palīdzēs izvairīties no nevēlamām sekām.
"Aizvien aktuāla ir arī romantiskā krāpšana — neskatoties uz to, ka "Netflix" piedāvā dokumentālas filmas par šo tēmu, mūsu klienti aizvien mēdz uzķerties uz šīm shēmām. Ļaundari savus potenciālos upurus noskata sociālajos tīklos vai dažādās iepazīšanās platformās.
Līdzīgi kā filmās, arī realitātē krāpnieki, izmantojot viltu, cenšas nodibināt ar noskatīto upuri romantiskas attiecības, kuras protams, kādā brīdī tiek izmantotas, lai pieprasītu naudu vai upuri šantažētu.
Un atkal — tā visa pamatā ir cilvēka emocijas un psiholoģija. Mums patīk ticēt veiksmei un labajam, negaidītām laimīgām sakritībām, tomēr diemžēl patiesība ir tāda, ka ātra un liela peļņa noteikti nevar būt garantēta, kā arī pēkšņs laimests loterijā, visticamāk, ir krāpnieka ēsma," saka Šmits.