Kaut arī minētās likuma un administratīvās normas vismaz “uz papīra” vērstas uz bērnu aizsardzību, Ukrainas nevalstiskās organizācijas ziņojušas par LGBTQI+ un aktīvistu sodīšanu, uzsverot, ka kopienas dzīves apstākļi Krimā, Luhanskā un Doneckā krasi pasliktinājušies. Lielā mērā šo likumu saturs var tikt uzskatīts par PSRS laikos pastāvējušo sociālo un likumisko normu atblāzmu, kas joprojām aktuāla Krievijas pasaules skatījumā. To pierāda arī Krievijas nacionālkonservatīvais ārpolitiskais naratīvs, kurš pretstatīts Rietumu vērtībām.
LGBTQI+ tiesību instrumentalizācija Krievijas karā pret Ukrainu
Līdz ar kara sākšanos Ukrainā 2014. gadā, Krievijas retorika tika vērsta uz Rietumu un Eiropas vērtību noliegšanu. Šis solis ir loģisks, ņemot vērā, ka 2013. gada revolūcija Ukrainā bija tieši saistīta ar Ukrainas izvēli veidot ciešākas saites ar ES, parakstot asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu. Savā pret Rietumiem noskaņotajā retorikā Krievija instrumentalizē LGBTQI+ tiesības, norādot, ka tās ir Rietumu ierocis, lai vājinātu un destabilizētu Krieviju. Savukārt Krievijas propagandas kanālu naratīvs par Eiropas civilizācijas norietu tiek cieši saistīts ar LGBTQI+ tiesību nostiprināšanos Rietumvalstīs. Šādos apstākļos tradicionālās ģimenes vērtības tiek formulētas kā nacionālās izdzīvošanas jautājums.
Interesants piemērs šeit aprakstītajam pretrietumnieciskajam naratīvam bija dzirdams Vladimira Putina 24. februāra runā. Tajā viņš norādīja: “Mēģinājumi [..] iznīcināt mūsu tradicionālās vērtības un uzspiest mums viņu pseidovērtības, kas saēstu mūs, mūsu cilvēkus no iekšpuses... Tie ir tie viedokļi, ko viņi aktīvi popularizē savās valstīs. Tie noved pie degradācijas un deģenerācijas, jo tie ir pretrunā ar cilvēka dabu.” Šīs runas ietvaros Krievijas un Rietumu vērtības tika ne tikai pretstatītas, bet tieši saistītas ar ģeopolitisko saspīlējumu starp Rietumiem un Krieviju.
Kaut arī ziņojumi par Krievijas armijas noziegumiem, kas vērsti tieši pret LGBTQI+ kopienu, šobrīd nav pieejami, ir sagaidāms, ka šī brīža politiskajā klimatā tie varētu būt plaši izplatīti. Savukārt ekonomiskais, politiskais un sociālais saspīlējums Ukrainā, visticamāk, neļaus valstij pievērsties cilvēktiesību jautājumiem, līdz netiks atrisināti militārās drošības jautājumi.
2022. gada 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā diena pret homofobiju, transfobiju un bifobiju (IDAHOT).