20. maija gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" rīkotāji izvirzījuši vairākas prasības Valsts prezidentam, Saeimai un valdībai.
Kādas prasības valdībai izvirzījuši "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" rīkotāji?
Viņi prasa steidzami apzināt un demontēt visus PSRS jeb Krievijas okupācijas varas pieminekļus un piemiņas zīmes. Tāpat tiek prasīts nomainīt ar padomju funkcionāriem saistītos ielu, laukumu un skvēru nosaukumus visā Latvijas teritorijā.
Tiek prasīts steidzami izstrādāt un pieņemt likumu par Latvijas valstij nelojālu personu izraidīšanu no Latvijas un pilsonības atņemšanu, kā arī izstrādāt likumu, kas aizliedz kandidēt valsts, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ieņemt ierēdņu amatus un amatus valsts un pašvaldību institūcijās un to struktūrvienībās personām, kuras atbalsta Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu.
"Tautas gara, mugurkaula, pašapziņas stiprināšanai veltītajā tautas saietā 2022.gada 20.maijā mēs paužam nostāju par 9.maija svinību pasākumiem pie Latvijas okupantu, Krievijas karaspēka piemiņas vietām un atbrīvošanos no padomju laika ideoloģiskā mantojuma - pieminekļiem un piemiņas zīmēm. Nekad ļaunums netriumfē tik pārliecinoši kā tad, kad labi cilvēki dara "neko". Tad darīsim visu, lai Latvija būtu valsts, kas balstās Eiropas vērtībās un kopj savu unikālo identitāti," norāda pasākuma organizētāji.
Viņi aicina Latvijas patriotus, arī tos, kuru dzimtā valoda nav latviešu, bet kuri ciena latviskās vērtības, 20.maijā plkst.18 pie Brīvības pieminekļa, lai dotos kopīgā gājienā līdz okupācijas piemineklim, kur parkā uzrunās Latvijas patrioti un sabiedrībā zināmas personas.
Muzikālo artavu pasākumā sniegs folkloras kopas, Latvijas kori, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi, Igo, Viktors Zemgals, grupas "Dzelzs vilks" un "Pērkons".
Pasākums paredzēts līdz plkst.20.30 un to vadīs Intars Rešetins un Ralfs Eilands.
Kā ziņots, tiek lēsts, ka pasākumā varētu piedalīties 5000 dalībnieku.