Ziņojumā arī aicināts sekot līdzi un nodrošināt, ka tiek ievērotas ES Brīvās tirdzniecības nolīgumu sadaļas par ilgtspējīgu attīstību, tostarp iespēju izmantot sankciju mehānismu kā pēdējo līdzekli, kā arī rosināts reformēt ES vispārējo preferenču sistēmu.
Konferences par Eiropas nākotni dalībnieki arī rosinājuši stiprināt vides dimensiju ES tirdzniecības attiecībās, piedāvājot četrus uzdevumus.
Rosināts saskaņot un stiprināt ekomarķējumu un obligāti norādīt uz visiem patērētājiem pieejamiem produktiem ekovērtējumu, kas tiktu aprēķināts, ņemot vērā produkta ražošanas un transportēšanas radīto emisiju, kā arī kaitīgo saturu, pamatojoties uz bīstamo produktu sarakstu. Aicināts arī stiprināt vides standartus atkritumu eksportam un ieviest stingrāku kontroli un sankcijas, lai apturētu nelegālo eksportu. ES būtu jāmudina dalībvalstis pašām pārstrādāt savus atkritumus un izmantot tos enerģijas ražošanai, uzskata konferences dalībnieki.
Ziņojumā ES aicināta sekmēt videi draudzīgāku iepakojumu ieviešanu un samazināt iepakojumu apjomus. ES arī aicināta stimulēt valstis, kuras piemēro augstus ilgtspējības standartus, piedāvājot tām turpmāku piekļuvi ES tirgum to ilgtspējīgajām precēm un pakalpojumiem.
Priekšlikumā "Lēmumu pieņemšana un vienotība ES" aicināts uzlabot ES spējas ātri pieņemt efektīvus lēmumus, sevišķi ārpolitikā un drošības politikā. Izvirzīti pieci uzdevumi. Sevišķi aicināts kopējā ārpolitikā un drošības politikā jautājumus, kas pašreiz tiek izlemti vienbalsīgi, turpmāk izlemt ar kvalificēto vairākumu.
Ziņojumā Eiropas Savienība arī aicināta uzlabot savu pieejamību pilsoņiem, labāk informējot par savām darbībām, sevišķi starptautiskā līmenī, un nodrošināt lielāku caurskatāmību. Šī mērķa sasniegšanai ierosināti pieci uzdevumi, tai skaitā aicināts rīkot līdzīgus pasākumus kā Konference par Eiropas nākotni.