Nozīmīgā jubileja ir atskaites punkts arī muzeja esošajiem un bijušajiem darbiniekiem, atskatoties uz muzeja 50 gados paveikto un muzejā piedzīvoto. Ņemot vērā notikumus Ukrainā, 24. maija pils pamatakmens ielikšanas svētki tiks atzīmēti pieklusināti un šaurā lokā: pa dienu pilī viesosies bijušie pils darbinieki, bet vakarā plānots Johana Ādama Hillera operas “Mīla uz laukiem” uzvedums, uz kuru muzejs ir aicinājis Ukrainas iedzīvotājus un viņu atbalsta personas Latvijā.
Muzeja jubilejas gadā paredzētas arī vairākas aktivitātes plašam apmeklētāju lokam. No 25. līdz 29. maijam pils staļļu ēkā muzeja darba laikā bez maksas varēs noskatīties dažādu laiku kinohronikas un dokumentālo filmu fragmentus, kuros redzama Rundāles pils un tās apkārtne, restaurācijas darbi un darbinieki dažādās svētku reizēs. Vecākais programmā iekļautais video ir kinožurnāla fragments, kurā redzama Rundāles pils 1926. gadā, bet programmu noslēdz kinožurnāls no 1993. gada, kurā dokumentēta Dānijas karalienes Margrētes II ciemošanās Rundāles pilī un pieņemšana Zelta zālē. Muzeja notikumu hronikai ir iespējams izsekot arī muzeja mājaslapā, sadaļā “Muzejam 50”. Tajā pa gadiem fiksēti svarīgākie notikumi muzeja dzīvē un aplūkojami vēsturiski attēli ar jauniegūtiem muzeja priekšmetiem, kā arī ainas no restaurācijas darbiem un sadzīves. Šobrīd mājaslapā pieejama informācija par posmu no muzeja darbības aizsākumiem 1964. gadā līdz 1976. gadam. Līdz gada nogalei mājaslapā būs pieejama pilna muzeja notikumu hronika.
Galvenie jubilejas pasākumi paredzēti rudenī. 30. septembrī Rundāles pils muzejā tiks atklāta izstāde “Durvis uz vēsturi: Rundāles pils muzeja darbība arhitektūras un mākslas izpētē”. Muzeja pastāvēšanas laikā Rundāles pils muzeja darbinieki ir organizējuši vairāk nekā 150 ekspedīciju uz Latvijas muižām, pilīm, baznīcām un citiem arhitektūras pieminekļiem. Šo ekspedīciju norise un rezultāti tiks atspoguļoti izstādē, īpašu uzmanību pievēršot Latvijas muižu, piļu un sakrālo ēku izpētes un restaurācijas labās prakses piemēriem. Viena no izstādes telpām būs veltīta Kurzemes hercogu Bīronu dzimtas pilīm Lustē, Svētē, Vircavā, Zaļeniekos un Jelgavā, izstādot atsevišķas apdares detaļas un priekšmetus, kas saglabājušies Rundāles pils muzeja krājumā, kā arī fotogrāfijas ar muižu stāvokli dažādos laikos.