Ražotāji arvien biežāk iepakojumos izmanto pārstrādātu plastmasu. Šādas un līdzīgas ikonas norāda, kuras iepakojuma daļas satur pārstrādāto plastmasu un cik lielā daudzumā.
Izvēloties šādus produktus, tu vari palīdzēt videi divējādi – veicinot plastmasas pārstrādi, kā arī taupot resursus, kas nepieciešami iepakojuma izgatavošanai. Piemēram, vienas pārstrādātas plastmasas pudeles izgatavošanai nepieciešams līdz pat 87% mazāk enerģijas resursu nekā jaunas plastmasas pudeles izgatavošanai.
Ja šādu zīmodziņu uz iepakojuma nav, talkā var ņemt kaitīgo vielu sarakstus. Tādus var atrast internetā, meklētājā ievadot atslēgvārdus "kaitīgās vielas kosmētikā", "melnais saraksts", "cosmetic black list", "harmful ingredients", "toxic ingredients" utt.
Videi draudzīgs kosmētikas iepakojums un tā priekšrocības
Vēl viens pluss kosmētikai ar jau iepriekš minētajiem starptautiskajiem eko sertifikātiem ir videi draudzīgs ražošanas process un iepakojums (tie ir kritēriji, lai saņemtu šos sertifikātus).
Par videi draudzīgiem iepakojumiem uzskata tos, kurus ir viegli pārstrādāt un kas radīti no bioloģiskajiem dabas resursiem, ne fosilajām izejvielām.
Piemēram, papīrs un kartons, audums, stikls, metāls, no cukurniedrēm ražota bioplastmasa.
Taču videi visdraudzīgākais iepakojums ir tāds, kura nav (produkts, kas neatstāj neko aiz sevis - ne kastīti, ne bundžiņu, ne plēvīti). Piemēram, cietie šampūni vai produkti, kurus varam tarā vairākkārtīgi uzpildīt.
Pirmie soļi, lai samazinātu kosmētikas iepakojumu apjomu
Motivāciju pārdomātāk veikt pirkumus un izvēlēties pārstrādājamu kosmētikas iepakojumu atrast ir viegli. Kādam tā ir dabas saudzēšana, citam ētikas jautājums, kādam finansiāli iemesli - jāatceras, ka katra produkta saražošanā ir iztērēti resursi un enerģija, kas ir velti tērēta, ja lieta guļ plauktā un netiek izmantota. Un tā ir arī nauda, kas iztērēta un netiks atgūta.