Lipskis uzsver – lēmumu pārsūdzējis, jo no darba atbrīvots nepamatoti un pārkāpumi nav bijuši. Un viņaprāt to pierādot arī Finanšu ministrijas lēmums.
Tomēr gan VID, gan Finanšu ministrijas komisija uzskatīja – pārkāpumi ir bijuši. Atšķirīgs ir tikai viedoklis par disciplinārsoda bargumu. VID uzskatīja, ka ar vieglāku sodu negatīvi ietekmētu kopējo darba disciplīnu iestādē, turklāt tas varētu radīt arī negatīvu rezonansi par VID. Finanšu ministrijas komisija pārsūdzību skatīja gandrīz pusgadu un šomēnes izlēma, ka atbrīvošana no darba tomēr ir nesamērīgs sods un Lipskis amatā jāatjauno.
Lēmums šokējis VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi, kurai pašai finanšu ministrs pērn pēc Terehovas skandāla aizrādīja, ka aktīvāk jāstrādā pie korupcijas izskaušanas. “Jūsu kolēģis man [iepriekš] uzdeva jautājumu, vai nebūs tā kā pagājušoreiz. Tagad man ir signāls, ka varētu būt kā pagājušajā reizē, pirms 10 gadiem, kad cilvēki, kuriem ar video liecību palīdzību izpētot reputāciju, tiešām pieņemot pamatotu lēmumu, esam atbrīvojuši no darba, tagad tiek atjaunoti. Un tas ir tiešām šoks - kas bija jau iepriekš, pirms 10 gadiem, kad bija pirmoreiz, cilvēki atgriezās darbā, un te viņi ir un saka, ka tas viss ir bijis tikai blefs,” saka Jaunzeme.
Jaunzeme uzsver, ka šis cilvēks nekādā gadījumā netiks atjaunots darbā ne Terehovā, ne muitā. Un šobrīd vēl tiek domāts, kādu amatu varētu piedāvāt, kur korupcijas risku nebūtu.
Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) par Ceipes vadītās komisijas lēmumu uzzināja no “de facto”. “Tur nevar būt nekādas tolerances, un viennozīmīgi es izvērtēšu visus argumentus, ar kādiem Finanšu ministrija uzskata, ka šis sods nav samērīgs, un es domāju, man jau tagad tāds iespaids ir, ka vajadzēs arī administratīvi izvērtēt šo vērtētāju darbu kā tādu,” saka Reirs.
Atjaunojot amatpersonu darbā, ir jāizmaksā arī kompensācija par tajā nepavadīto laiku. Aptuveni aprēķini liecina, ka šajā gadījumā kompensācijā varētu nākties maksāt ap astoņiem tūkstošiem eiro.