Bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva (A/P) raidījumam atklāja, ka Ministru kabinets šoziem lēma par tālākajām darbībām mantas pārņemšanā, bet detalizēti viņa nevarot stāstīt, jo jautājums skatīts slēgtā sēdē.
“Protams, arī tiesas lēmums ir spēkā, par to nav šaubu, bet Ministru kabinets konkrēti pieņēma lēmumu par to, kā mēs tālāk virzāmies, pildot šo tiesas lēmumu,” skaidroja Golubeva.
Par lemto zināms vien tas, ka valdība, piemēram, uzdeva Tieslietu ministrijai strādāt pie jauna likumprojekta arestētu kapitālsabiedrību daļu pārvaldībai. Termiņš gan neliecina par steigu - dokuments jāsagatavo līdz decembrim. Tieslietu ministrijā gan uzsver, ka šis uzdevums viņiem nav saistīts tikai ar Lemberga lietu un vispirms jāveic izpēte par citu valstu pieredzi.
Prokurors Aivis Zalužinskis, kas uztur apsūdzību pret Lembergu, nav informēts, ka kaut daļu no arestētās mantas teju divu gadu laikā būtu izdevies no Meroni pārņemt. “Acīmredzot nespēj izpildīt,” viņš nosaka.
Tieši ģenerālprokuratūra 2007. gadā uzticēja Meroni kā bijušajam Lemberga advokātam glabāt krimināllietā arestēto mantu, kuras vērtība lēsta simtos miljonu eiro. Kādā stāvoklī manta pašlaik ir, prokurors nevar pateikt.
“Lai varētu atbildēt uz šo jautājumu, ar to kā reiz būtu jānodarbojas Nodrošinājuma valsts aģentūrai, kurai ir pienākums izpildīt tiesas nolēmumu. Kāda manta pašlaik dabā eksistē, kur viņa atrodas, vai ir pārņemama?” saka Zalužinskis.
Raidījums jau ne reizi vien minējis, ka Meroni lielos Ventspils tranzīta uzņēmumos pārvalda ne tikai iespējamās Lemberga daļas, bet nu jau vairākus gadus aiz citiem īpašniekiem kā patiesā labuma guvēja noformēta šveicieša uzticības persona. Naudas plūsmas reizēm ir tik necaurskatāmas, ka auditori atsakās likt parakstu zem gada pārskatiem. Piemēram, “Ventbunkerā” revidenti šaubījās par 70 miljonu eiro atgūšanas iespējām.