Arī Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Pūce sacīja, ka likumprojekts būtu jāredz, lai to varētu izvērtēt, taču politiķis norādīja, ka konkrētu minēto ēku atsavināšana atbilstu Satversmē noteiktajam par īpašumu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām. Kā norādīja politiķis, ir jādefinē tās sabiedrības vajadzības, kurām ilgtermiņā būs nepieciešami šie īpašumi.
Tāpat deputāts teica, ka ir nepieciešams izstrādāt mehānismus, kā sankcijām pakļautos īpašumus pārvaldīt, citādi tie zaudēs vērtību un nozīmi sabiedrībai.
Līdzīgu viedokli pauda Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava, minot, ka šādu likumprojektu viņš konceptuāli atbalstītu, reizē arī norādot, ka valstij būtu jāatsavina lielākā daļa sankcijām pakļauto personu īpašumu. To vidū, kā minēja deputāts, ir arī sabiedrībai bīstami objekti, kuri netiek rūpīgi apsaimniekoti, tāpēc valstij tie būtu jāatņem pašreizējiem īpašniekiem.
Ja minētie īpašumi Jūrmalā un Rīgā tiktu atsavināti, taisnīgi būtu tos izmantot, lai palīdzētu Ukrainas karā cietušajiem, pauda Judins, uzsverot, ka vispirms būtu jāsakārto juridiskie aspekti un tikai tad jādomā par ēku izmantošanu nākotnē.
Arī Dombrava uzskata, ka sanatorijas būtu piemērotas Ukrainas bēgļu izmitināšanai, taču ilgtermiņā tās varētu pārveidot par iestādēm, kurās dažādus pakalpojumus sniegt arī Latvijas iedzīvotājiem. Tāpat varētu domāt arī par ēku privatizēšanu, piebilda politiķis.
Pūce norādīja, ka sanatoriju uzturēšana izmitināšanas nolūkiem varētu prasīt lielus finansiālos resursus, taču viņš saskata iespējas šajās ēkās izveidot paliatīvās aprūpes centrus, kādi patlaban Latvijā īpaši trūkstot.