Stoltenbergs uzsvēris, ka par šiem jautājumiem tiek runāts ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas līderiem.
"Tās gadu desmitiem ir bijušas padomju varā. Tām ir vēsture, kur viņi grūtā ceļā ir iemācījušies, ko nozīmē būt okupētiem un piedzīvot iebrukumu," par Baltijas valstu bažām teicis Stoltenbergs.
Komentējot Kallasas paustās bažas, Stoltenbergs teica, ka pieņem Igaunijas premjerministres vēlmi nodrošināt lielāku NATO klātbūtni. Viņš solījis, ka tā tiks nodrošināta.
"Mūsu galvenā atbildība ir novērst jebkādus uzbrukumus Igaunijai vai jebkurai citai sabiedrotajai," paziņojis NATO ģenerālsekretārs.
NATO samita Madridē laikā tiks pieņemti "lieli un nozīmīgi lēmumi", lai turpinātu pastiprināt kolektīvo aizsardzību un aizsargāt "katru NATO teritorijas collu, kā esam to darījuši 72 gadus", viņš piebildis.
Stoltenbergs pirmdien arī paziņoja, ka ātrās reaģēšanas spēki (NRF) tiks palielināti līdz vairāk nekā 300 000 karavīru.
"Mēs stiprināsim savu priekšējo aizsardzību. Pastiprināsim savas kaujas grupas alianses austrumu daļā līdz pat brigāžu līmenim. Mēs pārveidosim NATO Ātrās reaģēšanas spēkus un palielināsim mūsu augstas gatavības spēkus līdz krietni virs 300 000," paziņoja Stoltenbergs.
NRF pašreiz apvieno aptuveni 40 000 karavīru.
Stoltenbergs paziņoja, ka alianses austrumu flangā tiks arī izvietots vairāk smago ieroču, tai skaitā pretgaisa aizsardzības sistēmas.
Tās būs lielākās izmaiņas NATO kolektīvajā aizsardzībā kopš Aukstā kara, paziņoja Stoltenbergs.
Viņš neatklāja plašāku informāciju par NRF paplašināšanu un kur šos spēkus varētu izvietot.
Stoltenbergs pavēstīja, ka NATO līderi samitā Madridē arī nolems stiprināt atbalstu Ukrainai, kuras prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunās samita dalībniekus ar video zvana starpniecību.
Ukrainai plānots piegādāt tādu militāro aprīkojumu kā drošas komunikācijas iekārtas, pretdronu sistēmas un degvielu, kā arī palīdzēt Ukrainai ilgtermiņā pāriet uz modernāku NATO standarta ieroču izmantošanu.
Šī palīdzība papildinās atbalstu, ko NATO jau sniedz Ukrainai.
ASV vadībā alianses dalībvalstis jau piegādā Ukrainai prettanku raķetes, artilēriju un pretgaisa aizsardzības sistēmas.