Pulsēšana, kas nerimst vairāk nekā dažas dienas, var liecināt par acu problēmu, piemēram, sausās acs sindromu vai glaukomu. Tas var notikt arī tad, ja ir kāda problēma, kas ietekmē sejas muskuļu kustību. Retos gadījumos acu raustīšanās var liecināt par smadzeņu vai nervu traucējumiem, piemēram, Bella paralīzi, multiplo sklerozi, Tureta sindromu. Taču nevajag uzreiz raizēties par ļaunāko, jo šīm kaitēm visbiežāk ir arī vēl citi simptomi.
Iemesli nevēlamai muskuļu pulsēšanai
Lai arī nepaklausīgs plakstiņš, ko izjutis teju katrs, ir viens no visvairāk piedzīvotajiem traucējumiem, muskuļu nekontrolēta darbošanās ir jāskata kopumā.
Farmaceits min vairākus cēloņus, kas var būt par iemeslu, kādēļ kāds no muskuļiem mēdz nekontrolēti raustīties.
Dažkārt stress var izraisīt galvassāpes un bezmiegu, taču tas var veidot arī spriedzi un sāpes muskuļos. Lai stresu mazinātu, var izmēģināt dažādus relaksācijas paņēmienus, piemēram, masāžu vai meditāciju.
Sāļu un mikroelementu nepietiekamība
Muskuļi darbojas pareizi, ja organismā ir pietiekams vajadzīgo minerālvielu, piemēram, kālija un magnija daudzums. Ja to pietrūkst, ķermenis ziņo ar krampjiem un spazmām. Vingrojumi vai stipra svīšana organismu šajā ziņā iztukšo, minerālvielu samazināšanos var izraisīt arī caureja un vemšana, retākos gadījumos – kādi medikamenti.
Nepietiekama šķidruma uzņemšana
Nedzerot pietiekami daudz ūdens, sevišķi vasarā, muskuļi var sākt protestēt. Taču ne vienmēr pie vainas ir nepietiekama šķidruma uzņemšana. Arī slimojot vai karstumā ķermenis izsvīst, tādā veidā zaudējot organismā veselīgu līdzsvaru uzturošo šķidruma daudzumu.