Pērn Latvijā konstatēts 61 cilvēku tirdzniecības gadījums. No tiem 53 darbaspēka ekspluatācijas gadījumi, kuros upuri bijuši 49 vīrieši un četras sievietes, kā arī septiņas sievietes pakļautas seksuālajai ekspluatācijai, viena - piespiedu fiktīvajām laulībām.
Līdzšinējā pieredze rādot, ka cilvēku tirdzniecība plaukst neatkarīgi no tā, vai ir Covid-19 pandēmija, silta vasara vai krīzes apstākļi. Piemēram, arvien vairāk var redzēt sludinājumus par iespējām strādāt dažādos būvniecības uzņēmumos, ēdināšanas sektorā un sezonālajos darbos - ogu lasīšana, dārza uzkopšana -, taču ne vienmēr uzņēmēji savus mērķus realizē, labu nodomu vadīti. Lākutis skaidro, ka nereti šķietami vilinošie piedāvājumi slēpj gan negodīgus komersantus, gan cilvēkus ar krāpnieciskiem nolūkiem, gan arī cilvēku tirgotājus.
Jansons atzīmē, ka darbaspēka ekspluatācijā ļoti bieži cilvēki nonāk tieši pēkšņu, ļoti dāsnu darba piedāvājumu dēļ, kam patiesībā nav nekāda reāla seguma, bet tikai "vervētāju vēlme iedzīvoties uz cilvēku paverdzināšanas rēķina". Līdz ar to viņš aicina darba meklētāju ļoti rūpīgi izvērtēt sludinājumu saturu, lai nekļūtu par cilvēku tirdzniecības vai cita noziedzīga nodarījuma upuri.