Atšķirībā no bezvadu interneta tīkla (Wi-Fi), “Bluetooth” uztveršanas rādiuss ir ļoti neliels. Tieši tāpēc, piemēram, bezvadu skandas, ko iespējams iegādāties veikalos, patērē mazāk enerģijas, taču tās nebūs funkcionālas, ja to tuvumā nebūs ierīce, no kā arī atskaņot mūziku.
“Bluetooth” signāls īsā distancē ir pieejams ikvienam, tomēr šeit rodas problēmas – ja “Bluetooth” vienlaicīgi tiek izmantots plašam spektram ierīču, piemēram, televīzijas pultīm, viedajām lampām un citām, tas mazina tehnoloģijas efektivitāti.
Herisons skaidro, ka ir arī citi iemesli, kādēļ “Bluetooth” var būt “neparasti sāpīga” tehnoloģija. Viena no tām – kiberdrošība un viss, kas saistīts ar bezvadu datu pārraides drošības aspektiem.
“Tu vari novietot savu “Bluetooth” skaļruni dzīvoklī, taču – ikviens 15 metru rādiusā redzēs šo ierīci un varēs mēģināt tai pieslēgties. Ražotāji īsti nav domājuši par šādu ierīču “paslēpšanu” no svešiem telefoniem vai datoriem,” norāda Herisons.
Profesors pauž, ka “Bluetooth” ierīces citreiz var ieslēgties automātiski un darboties gaidīšanas režīmā. “Tamdēļ citreiz nākas meklēt kādus risinājumus, lai tas pats skaļrunis darbojas ierastā režīmā, nevis meklē iespējas, kā savienoties ar citām ierīcēm.”
CNN norāda, ka ASV valdības aģentūras ir brīdinājušas patērētājus, ka “Bluetooth” rada nozīmīgus kiberdrošības riskus. Federālā Komunikāciju komisija brīdinājusi, ka “tāpat kā ar Wi-Fi savienojumiem, arī “Bluetooth” var nopietni apdraudēt jūsu personīgo informāciju un datus, ja nebūsiet pietiekami uzmanīgi”.