Tomēr viens no vienkāršākajiem veidiem, kā nodrošināt ēnu pilsētvidē, ir stādīt kokus, piemēram, lielo ielu malās.
Tā ir ļoti izplatīta prakse Eiropas rietumos un dienvidos, kur, piemēram, pilsētas centrālās ielas abās pusēs ir sastādīti koki, kas saulainā dienā lieliski aiztur saules gaismu un nodrošina temperatūru “saprātīgās robežās”.
Kas attiecas uz nekustamo īpašumu – arī tā būvniecībā jāņem vērā, ka jaunās telpas būs vieta, kur cilvēkiem patverties no karstuma. Savukārt vecākas ēkas arī var pielāgot pret karstumu, un to ir iespējams izdarīt vienkārši un par relatīvi zemām izmaksām. Efektīvākais veids ir nokrāsot ārsienas un jumtus gaišā (vēlams baltā) krāsā, jo gaiša krāsa atgrūž siltumu un ēka mazāk uzkarst.
Saprotams, ka pasaule pašlaik saskaras ar cita veida veselības krīzi, tomēr karstuma viļņi līdzās aptaukošanās, demences un cita veida veselības problēmām tuvākajās desmitgadēs kļūs par arvien smagāku problēmu. Jā, Covid-19 pandēmiju un, iespējams, arī karu Ukrainā nevarēja paredzēt, taču arvien pieaugošie karstuma viļņi gan ir faktors, par ko pētnieki brīdinājuši jau labu laiku iepriekš.
Tamdēļ “karstuma krīze” ir pietiekams iemesls, lai arī tai beidzot pievērstu nopietnu uzmanību, lai novērstu nevajadzīgas nāves un nodrošinātu arī labākus ekonomiskos apstākļus nākotnē.
Iepriekš vēstīts, ka ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs paziņojis, ka cilvēce ir “kolektīvas pašnāvības” priekšā, ar to domājot pēdējā laika klimata katastrofas, to skaitā meža ugunsgrēkus un grūti paciešamos karstuma viļņus visā pasaulē.
Ģenerālsekretārs savu paziņojumu izteica pēc tam, kad Lielbritānija brīdināja par visu laiku svelmainākās reģistrētās dienas tuvošanos, kad temperatūra varētu sasniegt pat 41 grādu pēc Celsija skalas.
“Pusi cilvēces apdraud plūdi, sausums, spēcīgas vētras un meža ugunsgrēki. Neviena nācija nav imūna. Tomēr mēs joprojām turpinām barot savu fosilā kurināmā atkarību. Mums ir izvēlēs iespējas: kolektīva rīcība vai kolektīvā pašnāvība,” paziņojumā teica Gutērrešs.