Stādīšanu augustā ar sajūsmu uztvers visi daudzgadīgie augi: tūjas, kadiķi, priedes, bārbeles, bukši, ceriņi, hortenzijas, plūmes, vīnogas, upenes, jāņogas, zemenes, kuras šajā laikā var droši dalīt un pārstādīt, lai nākamgad ienāktos jauna raža. Tāpat vislabākais laiks stādīšanai augustā ir daudzgadīgajiem ziedošajiem augiem – rozēm, prīmulām, delfīnijām, flokšiem, astilbēm, īrisiem, lilijām. Līdz salnām tie mierīgi iesakņosies, ziemā dosies gulēt un nemēģinās uzziedēt, tāpēc nākamgad būs stiprāki un krāšņāki. Gan pārstādīt, gan stādīt no saknītes var arī peonijas – tās šobrīd aktīvi neaug, tāpat kā dienlilijas, ko var mierīgi izņemt no zemes, sadalīt, ļaut saknītēm apžūt un atkal izstādīt dārzā.
Augustā jāliek zemē arī divgadīgie augi, kas dabā izsējas jūlija beigās un augustā – silpurenes, pulkstenītes, neļķes, īpaši turku neļķes ar mazajiem ziediņiem, margrietiņas, lobēlijas u. c. Savukārt augusta beigās un septembrī, apmēram pusotru mēnesi līdz salnām, stāda puķes, kas ziedēs pavasarī, – muskarijas, hiacintes, kreimenes, krokusus.
Tukšajās tomātu un gurķu dobēs var droši sēt visus augus, kam attīstības laiks ir līdz 60 dienām, ideālā gadījumā – ne vairāk par 45 dienām. Tie ir redīsi, salāti, rukola, zirnīši, burkāni, dilles, kāposti, sīpoli. “Protams, redīsi un burkāni nebūs tik lieli kā pavasarī sētie, tomēr iegūsiet svaigus dārzeņus, turklāt augustā sētajiem redīsiem būs daudz maigāka garša. Vēl viena priekšrocība, sējot augustā, – sēklas var likt uzreiz zemē, tās nav nepieciešams iepriekš izdiedzēt telpās, tikai jāraugās, lai zeme būtu mīksta un asniņi ātrāk tiktu uz augšu,” iesaka Līna Spure.