Respektīvi, ir dienas, kad strādājošie lielāko daļu laika pavada, atbildot uz e-pastiem un apmeklējot sapulces, bet mazāk laika veltot saviem tiešajiem darba pienākumiem.
Konrojs teica, ka iepriekš viņa kompānijā sapulces nereti bija kā “pļāpātava”, bet tagad ir noteikts ierobežojums – sapulce nedrīkst būt ilgāka par 30 minūtēm un tai jābūt ārpus “padziļinātā darba laika”. Šāda grafika ieviešana ir pārspējusi jebkādas cerības.
“Komanda ir sākusi apzināties, ka, ierobežojot laiku, kas netiek veltīts tiešajiem darba pienākumiem, ir iespējams strādāt daudz labāk un produktīvāk,” tā Konrojs.
21. gadsimtam atbilstošs
Papildu darba diena ir ļāvusi daudziem strādājošajiem pievērsties jauniem hobijiem, kā arī piepildīt dažādus ilgtermiņa mērķus vai arī vienkārši vairāk laika ieguldīt savās personiskajās attiecībās. Izmēģinājuma dalībnieki brīvajā laikā sākuši pievērsties savām kulinārijas prasmēm, brīvprātīgajam darbam, makšķerēšanai, mūzikas instrumentu spēlēšanai un citām aktivitātēm.
“Unity” pārstāve Emīlija Morisone lielāko daļu no savas dzīves pieaugušā vecumā ir cīnījusies ar trauksmi, un pārmaiņas ir ļāvušas viņai uzlabot savu dzīves kvalitāti.
“Tagad, kad man ir vairāk laika sev un mazāk stresa brīvdienās, man ir izdevies uzlabot savu garīgo veselību. Tas man katru jauno darba nedēļu ļauj sākt ar pozitīvāku attieksmi un strādāt ar mazāku stresa līmeni,” teica Morisone.
Vairāk nekā divi gadi pandēmijā ir ietekmējuši strādājošo garīgo veselību - “McKinsey” pērn veiktā pētījumā noskaidrots, ka aptuveni puse no 5000 strādājošajiem visā pasaulē lielākā vai mazākā mērā piedzīvojuši izdegšanu.
Tieši tāpēc daudzi uzņēmumi arī piekrituši iesaistīties četru dienu darba nedēļas pilotprojektā, jo tas ļauj “mazināt milzīgo izdegšanas problēmu strādājošo vidū”.
Tikmēr “Charity Bank” mārketinga un komunikācijas direktors Marks Holands norāda, ka viņš brīvdienu izmanto, lai uzlabotu savu veselību un fizisko stāvokli.
“Papildu brīvdienās dodos garos braucienos ar velosipēdu, sekoju līdzi savai veselībai, tāpat pavadu nedēļas nogali kopā ar ģimeni un daru dažādas mājas lietas,” teica Holands un piebilda, ka banka diez vai atgriezīsies pie piecu dienu darba nedēļas.
“Piecu dienu darba nedēļa bija 20. gadsimta koncepts, kas 21. gadsimtā vairs neiederas,” piebilda Holands.