Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji varēs, piemēram, saņemt pakalpojumus veselības, labklājības, sociālajā, izglītības, tiesību aizsardzības jomā, kā arī piedalīties Saeimas vēlēšanās. Iedzīvotāji šādu dokumentu varētu izmantot līdz 2023.gada 30.aprīlim, informēja Iekšlietu ministrija.
Projektā paredzēts noteikt, ka gadījumos, ja Latvijā izsniegtam Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai bezvalstnieka personu apliecinošam dokumentam - pasei vai personas apliecībai jeb ID kartei - beidzies derīguma termiņš pēc 2020.gada 1.marta, to varēs izmantot personas identificēšanai līdz 2023.gada 30.aprīlim, ja tas nav kļuvis nederīgs citu iemeslu dēļ, piemēram, ticis sabojāts vai mainījusies dokumentā ierakstītā informācija.
Personām, kurām pases un ID kartes derīguma termiņš beidzies no 2020.gada 1.marta, netiks piemērots sods.
"Lai arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) organizējusi informatīvās kampaņas, sazinājusies ar personām, kurām beidzies vai drīzumā beigsies personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš, aicinot tos atjaunot, kā arī ieviesusi virkni risinājumu, lai apkalpotu pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu, pieprasījums pēc pakalpojuma ir būtiski palielinājies. Piemēram, šā gada jūlijā pārvalde apstrādājusi vairāk nekā 90 000 dokumentu, kas ir lielākais pieteikumu skaits vienā mēnesī pārvaldes vēsturē. Ņemot vērā šos apstākļus, nepieciešams rast risinājumu iedzīvotāju pamattiesību nodrošināšanai," norādījis Eklons.