Kā norāda CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris, autovadītājs, kurš nerespektē citus ceļu satiksmē, rada haosu un nesapratni, kā arī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ievērojami paaugstina bīstamību izraisīt ceļu satiksmes negadījumu ar smagām vai letālām sekām.
Viņš skaidro, ka tipiska autovadītāju rīcība ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā ir nepareiza ātruma izvēle un manevrēšanas noteikumu neievērošana, tajā skaitā neuzmanīga apdzīšana un pārkārtošanās. Tāpēc ir svarīgi mainīt šo bīstamo paradumu un apzināties, ka traģiskās sekas var skart ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un citus līdzcilvēkus.
Pērn veiktais pētījums par Ceļu satiksmes drošības ietekmējošo faktoru rādītājiem jeb KPI norāda, ka pilsētas apstākļos atļauto braukšanas ātrumu neievēro 58,6% autovadītāju un vidējais braukšanas ātrums ir 58 kilometri stundā. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka atļauto braukšanas ātrumu ārpus pilsētām neievēro 71% autovadītāju, bet vidējais braukšanas ātrums sasniedz 106 kilometrus stundā.
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Arturs Smilga norāda, ka kampaņas "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā" ietvaros tiks īstenoti ātruma kontroles pasākumi uz Latvijas autoceļiem.
Smilga pauž, ka tipiskākie autovadītāju attaisnojumi ātrai un agresīvai braukšanai ietver nepieciešamību veikt apdzīšanas manevru, radušos ārkārtas situāciju, mazintensīvu satiksmi, labu redzamību un laika apstākļus, automašīnu kļūšanu drošākām un autovadītāju pārliecinātību par savām braukšanas prasmēm.
Kā uzsver Smilga, jāatceras, ka ātruma pārsniegšana krasi samazina iespēju savlaicīgi reaģēt uz radušos bīstamu situāciju un var novest pie traģiskām sekām.