Latvijā turpinoties aktīvai lauku darbu sezonai, arī sestdien dzēsti vairāki ar ražas un siena novākšanu saistīti ugunsgrēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Turpinoties aktīvai lauku darbu sezonai, arī sestdien izcēlušās vairākas ar ražas novākšanu saistītas ugunsnelaimes
Ogres novada Taurupes pagastā traktora piekabē dega siena ruļļi 25 kvadrātmetru platībā.
Smiltenes novada Variņu pagastā dega labības rugāji 400 kvadrātmetru platībā.
Tukuma novada Kandavas pagastā dega kombains desmit kvadrātmetru platībā.
Kuldīgas novada Alsungas pagastā dega rugāju lauks 400 kvadrātmetru platībā.
Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā traktora piekabē dega diena ruļļi 21 kvadrātmetra platībā.
Siguldas novada Allažu pagastā dega labības lauks 60 kvadrātmetru platībā.
Bauskas novada Īslīces pagastā dega labības rugāji 200 kvadrātmetru platībā.
Savukārt Jēkabpils novada Salas pagastā dega kombains sešu kvadrātmetru platībā.
VUGD atgādina, ka, aizdegoties lauksaimniecības tehnikai, vispirms tajā esošajiem cilvēkiem ir jāevakuējas un jāzvana ugunsdzēsējiem pa tālruni 112, bet tikai pēc tam, izvērtējot iespējamo apdraudējumu savai veselībai un dzīvībai, var sākt pašrocīgu ugunsgrēka dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu.
Kā norāda VUGD, šādu ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem.
Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā vai graudos, tos aizdedzinot.
Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām.