inženieri panākuši, ka 90% no visa vāka laukuma ir ekrāna izmantojamā daļa, turklāt vēl šaurajā līnijā atrasta vieta labākai tīmekļkamerai nekā vairumam citu datoru.
Kamera filmē 1080 rindu izšķirtspējā un rezultāts ir acīmredzams. Tieši tāpat kā senam HD standarta televizoram noliekot blakus jaunāku ar Full HD izšķirtspēju. Attēls ir gaišāks, detalizētāks un strauju kustību brīžos mazāk miglojas.
Pie tam mākslīgā intelekta risinājums liek kamerai šķietami staigāt līdzi lietotājam. Tas pamaina filmēšanas slīpumu, lai saimnieks atrastos kadra centrā, kā arī piedāvā aktivizēt virtuālo fonu, lai aiz muguras notiekošais citu sapulces dalībnieku acīm paliktu apslēpts.
Piestrādāts arī pie skaņas risinājuma. Četru mikrofonu sistēma uztver 360 grādu skaņu pat piecu metru attālumā un noslāpē traucējošos trokšņus.
Ja piedalāties sapulcē un fonā sarunājas kolēģi vai kādam iezvanās telefons, apspriedes dalībniekus šīs skaņas netraucēs.
Otrā virzienā skaņa gan varēja būt mazliet spēcīgāka. Tā izplūst caur divām uz leju vērstām atverēm, kas atrodas stūros zem plaukstu atbalsta vietām, tādēļ neveidojas apjomīgs skanējums. Iespējams, pavēršot skaļruņus pret lietotāju, izdotos iegūt labāku rezultātu.
Kopumā 1,7 kilogramus smagais un 1,84 centimetrus plānais MateBook D16 ieturēts minimālisma garā. Tā metāla korpuss nav izdaiļots ar uzkrītošiem dizaina akcentiem, ja tādiem nepieskaita spīdīgus burtus ar zīmola nosaukumu uz vāka.
Zem tā ir vien pilnizmēra tastatūra ar pilnu fizisko ciparnīcu labajā pusē. Tas patiks visiem ar cipariem strādājošajiem. Apgaismojamās plastmasas pogas ir gana lielas, ar pietiekamām atstarpēm. Tās viegli padodas pieskārienam, uzreiz noreaģē uz komandu, jo mērojamais ceļš signāla nodošanai ir vien pusotrs milimetrs, un arī strādā patīkami klusi. Var droši darboties arī vēlākās vakara stundās vai agrā rītā, neriskējot pamodināt mājiniekus.