Piemēram, daudzi dara tā, ka izņem skaidro naudu no konta, un tad tieši ar šo summu mēģina iztikt mēnesi. Mēneša beigās var arī saprast, cik daudz naudas ir palicis pāri, un secināt, kam izdevumus samazināt, bet kam atstāt.
Vai tas patiešām palīdz ieekonomēt naudu?
Lielai daļai cilvēku, redzot fiziskas banknotes, rodas labāks priekšstats par to, cik daudz naudas tiek tērēts, salīdzinot ar brīdi, kad norēķināšanās notiek ar maksājumu karti (kas nereti sniedz priekšstatu, ka tur esošie līdzekļi ir teju neizsmeļami).
Respektīvi – skaidrā nauda palīdz labāk plānot mēneša budžetu, jo cilvēki savām acīm redz, kāds ir naudas atlikums, un tas ļauj arī saprast, kādās kategorijās labāk naudu ietaupīt.
Ja, piemēram, cilvēki pārtērē savu naudu “tusiņiem”, tad nākamajā mēnesī var tikt mazināti līdzekļi izklaidēm ar draugiem. Vai arī – tiek plānotas cita veida izklaides, kas neprasa lielus līdzekļu ieguldījumus.
Protams, to pašu var izdarīt arī ar banku lietotnēm, taču redzēt naudu fiziski – tas palīdz vairāk pievērst uzmanību tam, cik daudz nauda tiek tērēta.
Tāpat šāda veida taupīšana palīdz izvairīties no līdzekļu pārtērēšanas. Tomēr ir viens būtisks trūkums – drošība.
Skaidrs, ja vienuviet būs noglabāta liela naudas summa, tad tas būs mazāk droši, nekā noguldīt naudu bankā. Skaidru naudu viegli var nozagt, tāpat nauda var iet bojā kādā nelaimes gadījumā. Skaidras naudas “uzglabāšana zeķē” arī izslēdz iespēju noguldīt naudu kādās investīcijās.
Tomēr laikos, kad cilvēki meklē iespējas, kā labāk ietaupīt un mēneša beigas sagaidīt ar kaut nelielu pārpalikumu, tā gan ir sekundāra problēma.