Jaunzems uzsver, ka Latvijas Bankas plāni neaprobežojas ar jau paveikto un darbs klimata jomā turpināsies - gan mainot savus ikdienas paradumus, gan ieviešot tehnoloģiski komplicētus, bet videi draudzīgus risinājumus, gan veicinot kopumā finanšu sektora pārkārtošanos klimatneitralitātes virzienā.
Savukārt enerģētikas uzņēmumu grupas "AJ Power" vadītājs Roberts Samtiņš uzsver, ka ar šī projekta īstenošanu Latvijas Banka kā valsts iestāde rāda priekšzīmi ne tikai vārdos, bet arī reālos darbos. Pēc viņa teiktā, uzstādīto saules paneļu kopējā ražošanas jauda ievērojami mazinās Latvijas Bankas energoresursu izmaksas un vēl vairāk veicinās energoneatkarību.
Saskaņā ar sniegto informāciju pirmais saules paneļu projekts tika īstenots 2018.gadā, kad tika veikta Rīgas filiāles rekonstrukcija. Šī saules elektrostacija sāka darbību 2019. gada sākumā, un sākotnējais plānotais atmaksāšanās laiks bija aptuveni 20 gadi, bet pie pašreizējām elektroenerģijas cenām tas ir samazinājies līdz aptuveni 12‒13 gadiem. Savukārt šogad īstenotais projekts ļauj vairāk nekā dubultot saules enerģijas īpatsvaru kopējā Latvijas Bankas Rīgas filiāles ēkas elektroenerģijas patēriņā.
Projekta realizētāji atzīmē, ka, saskaitot pirmā un otrā saules paneļu parka devumu, ar saules paneļiem iegūtās enerģijas īpatsvars kopumā plānots līdz 14% no kopējā elektroenerģijas apjoma, kas gadā tiek patērēts ēkā.