Pirmais gadījums Arktikā – reģionā, kurā atrodas Kanādas, Dānijas karalistes, Somijas, Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas, Krievijas un ASV ziemeļu reģioni, tika fiksēts 2020. gada februāra beigās. Kopš tā laika vairāk nekā 2,5 miljoni (no septiņiem miljoniem) cilvēku šajā reģionā ir izslimojuši kovidu, bet 28 600 cilvēki miruši.
Kopumā visā pasaulē ir fiksēti 602 saslimšanas gadījumi ar kovidu kopš pandēmijas sākuma. Visvairāk saslimšanas gadījumu ir ASV – 94 miljoni, kam seko Indija (44 miljoni), Francija (35 miljoni), Brazīlija (34 miljoni) un Vācija (32 miljoni). Vairāk nekā 6,5 miljoni cilvēku ir miruši no vīrusa. Visvairāk no kovida mirušo ir ASV (miljons), Brazīlijā (684 000), Indijā (528 000) un Krievijā (376 000).
Ir skaidrs, ka patiesie rādītāji (gan saslimstības, gan mirstības) ir daudz lielāki, nekā oficiālā statistika. Testēšanas kvalitāte un kapacitāte atšķiras katrā valstī. Cilvēki ar asimptomātisku slimības norisi pat nenojauš, ka ir slimi, tāpat arī valstīs atšķiras kritēriji, pēc kuriem rēķināt kovida statistiku. Tas viss liedz objektīvi veikt salīdzinājumus starp valstīm.
Precīzākais rādītājs, kam jāatspoguļo pandēmijas ietekme, ir nāves gadījumu skaits. Piemēram, valstīs, kur pēkšņi un strauji augusi mirstība, bet kovida statistika bijusi “teju perfekta”, radās aizdomas par statistikas viltošanu.
Tomēr statistikā netiek iekļauts vēl viens nozīmīgs faktors – kovidu pārslimojušie ar tā saucamā “ilgā kovida” simptomiem, kā arī problēmas, ar ko saskaras bērni, ilgu laiku pavadot mājsēdē.