Ieteikumi PMS mazināšanai
PMS periodā ieteicams samazināt sāls daudzumu organismā, jo tas veicina šķidruma aizturi un līdz ar to vēl aktīvāk veidojas tūska, piebriest krūtis, palielinās to sāpīgums. Iespēju robežās jāizvairās no saldumiem, lai gan var šķist, ka kāre pēc tiem ir lielāka nekā parasti. Saldumi veicina vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Tāpat jābūt piesardzīgām ar kafiju, melno un zaļo tēju – uzņemtais kofeīns var palielināt uzbudinātību, bezmiegu un tādējādi izprovocēt vēl spēcīgākas garastāvokļa svārstības.
Pirmsmenstruāciju laikā ieteicams uzturā iekļaut jūras veltes, dārzeņus, pākšaugus un augļus.
#2 Vitamīni un minerālvielas
Organisma labsajūtu var uzlabot, uzturā papildus lietojot minerālvielas un vitamīnus – kalciju un magniju ar B grupas vitamīniem. Kalcijs palīdzēs mazināt hormonu svārstības, bet magnijs atslābinās nervu un muskuļu sistēmu, mazinās saspringumu un sāpes, palīdzēs organismam nomierināties. Dabiskā veidā kalciju var uzņemt, lietojot skābpiena produktus un sieru, bet magniju, piemēram, ar pilngraudu maizi, pākšaugiem un riekstiem.
PMS izpausmes būtiski var mazināt, izvēloties uzturā lietot produktus, kuru sastāvā ir dabīgie fitoestrogēni. Tos visvairāk satur linsēklas, valrieksti, saulespuķu sēklas un sojas produkti.
Tāpat var uzņemt augu izcelsmes estrogēnus, dzerot zāļu tējas – sarkanā āboliņa, sējas lucernas, salvijas, apiņu, rasaskrēsliņu un raudenes.
Regulāras fiziskās aktivitātes palīdzēs sintezēt un vairot pozitīvā stresa hormonus, līdz ar to labvēlīgi iedarbosies uz visiem organisma procesiem. Skriešana, peldēšana, riteņbraukšana –