Bioloģiskais ierocis, ko izmēģināja uz karagūstekņiem
Kā masu iznīcināšanas ieroci pirmie pasaulē Sibīrijas mēra sporas izmēģināja japāņi. Tas notika no 1932. līdz 1945. gadam, kad Japāna okupēja daļu no Ķīnas teritorijas – Mandžūrijas apgabalu. Tur viņi veica bakterioloģisko ieroču izmēģinājumus uz dzīviem cilvēkiem, galvenokārt ķīniešu karagūstekņiem.
Līdz 1945. gadam Japānas armija bija uzkrājusi 400 kilogramu Sibīrijas mēra sporu, lai tās izmantotu īpaši izstrādātā šrapneļa bumbā. Taču, pienākot Otrā pasaules kara beigām, šie plāni, laimīgā kārtā, neīstenojās.
Veicot Sibīrijas mēra sporu ietekmes izmēģinājumus uz ķīniešu karagūstekņiem, nonāvēja vismaz 1000 cilvēku, taču, iespējams, nomira daudz vairāk ieslodzīto Ķīnas pilsoņu. Nāves gadījumu skaits, iespējams, sasniedza pat 3000.
Bioloģisko ieroču programmas, kurās izmantoja Sibīrijas mēri, bija ne tikai Japānai, bet arī citām valstīm – Lielbritānijai, ASV, Krievijai un Irākai. 1972. gadā Japāna un daudzas citas valstis parakstīja līgumu, kas paredz bioloģisko ieroču izmantošanas un to izmēģinājumu aizliegumu.
Viena no sarežģītākajām izmeklēšanām ASV vēsturē
Daudzi cilvēki visā pasaulē par Sibīrijas mēra eksistenci un tā bīstamību uzzināja pēc 2001. gada 18. septembra notikumiem ASV. Toreiz ASV un citas valstis pārņēma panikas vilnis, uzzinot, ka ar pasta sūtījumiem amerikāņu politiķiem un žurnālistiem nogādātas Sibīrijas mēra sporas.
Visas izsūtītās vēstules vienoja tas, ka teksts tajās bija rakstīts ar vienādiem drukātiem burtiem vienā rokrakstā. Arī ortogrāfiskās kļūdas bija tādas pašas.