katrs ledus centimetrs palielina saldētavas elektrības patēriņu par 10 %.
Nozīme ir arī pareizam ledusskapja novietojumam, lai tam tieši blakus nebūtu tādi karsētāji kā krāsns vai trauku mazgājamā mašīna.
Nevajadzētu krist galējībā un spert pārāk radikālus soļus elektrības taupīšanā, atsakoties no veļas mazgāšanas vai mazgājot drēbes ļoti reti. Tā vietā labāk izvēlēties ātrās mazgāšanas programmas, kas patērē gan mazāk elektroenerģijas, gan mazāk ūdens, gan arī likt mazāk mazgāšanas līdzekļu vai samazināt veļas žāvēšanas laiku, ik reizi ietaupot aptuveni 1 kWh.
Ir vērts pārskatīt spuldzes un padomāt par to nomaiņu.
Ieteicams pārbaudīt, kādas spuldzes ir mājā un ārpus tās. Ja vēl atrodat kvēlspuldzes vai halogēnspuldzes, nomainiet tās pret LED spuldzēm.
Halogēnspuldzes ir nedaudz efektīvākas par kvēlspuldzēm, taču tāpat patērē par 70% vairāk elektrības nekā LED spuldzes. Spuldžu nomaiņu var veikt pakāpeniski, sākot ar telpām, kurās mājinieki uzturas visvairāk, piemēram, virtuvi vai viesistabu.
Moderno tehnoloģiju apgūšana
Tādas attālināti regulējamas ierīces kā viedie termostati spēj ievērojami samazināt apkures izmaksas. Izejot no mājas, samaziniet apkures temperatūru, stundu pirms atgriešanās mobilajā lietotnē iestatiet to nepieciešamajā līmenī un ienāksiet pa durvīm jau siltā mājā, taču prombūtnes laikā gāze, granulas vai elektrība būs tērēta minimāli.
Patlaban viedās tehnoloģijas ir mazāk par 10% Latvijas mājokļu, bet speciālisti prognozē, ka ar laiku apritē ienāks arvien vairāk viedo risinājumu, un nākotnē tos aizstās viedās sistēmas, kur vairākas viedās ierīces tiks saslēgtas vienotā tīklā un savstarpēji komunicēs, piemēram, spējot konstatēt, ka mājās vairs neviena nav, un pārslēdzot ierīces taupības režīmā.