Konkrētas saistības tiks noteiktas divpusējos līgumos ar galvotājvalstīm, "Kijivas drošības līgums" noteiks vispārējo ietvaru un mehānismus Ukrainas drošības nodrošināšanai.
Garantētājvalstu ieinteresētību šādu līgumu parakstīšanā starptautiskā darba grupa skaidro ar Ukrainas “unikālo ģeopolitisko stāvokli” un to, ka garantijas “ļaus sūtīt spēcīgu vēstījumu par pasaules apņēmību un vienotību cīņā pret agresoru."
Drošības garantijas ir pagaidu pasākums. Ukraina plāno iestāties NATO
Ieteikumu izstrādātāji uzskata, ka topošais "Kijivas drošības līgums" būs tikai pagaidu risinājums. Ukraina vēlas pievienoties NATO un Eiropas Savienībai. Dalība katrā no šīm organizācijām garantē aizsardzību tā saucamās kolektīvās pašaizsardzības ietvaros. Līdz tam noteikums par kolektīvo pašaizsardzību tiks noteikts gan kopējā līgumā, gan arī Ukrainas un tās sabiedroto divpusējos līgumos.
Starptautiskā darba grupa arī atzīmē, ka topošajam līgumam nevajadzētu ierobežot Ukrainas bruņoto spēku lielumu un ekipējuma līmeni.
Jaunas agresijas gadījumā sankcijas pret Krieviju būtu jāievieš automātiski
Topošajā drošības līgumā, pēc ekspertu domām, būtu jāiekļauj arī papildus drošības garantijas pret Ukrainu vērsta “bruņota uzbrukuma vai agresijas akta” gadījumā. Saņemot attiecīgu lūgumu no Kijivas, Ukrainas drošības galvotājvalstīm 72 stundu laikā būtu jāizlemj, vai tās apstiprina agresijas faktu un ievieš papildu pasākumus agresora savaldīšanai. Šie pasākumi varētu ietvert sevī "diplomātiskus, ekonomiskus un militārus līdzekļus", izmantojot "visus nacionālā un kolektīvā spēka elementus."
Viens no šādiem pasākumiem - starptautisko sankciju ieviešana. Ja 2022. gada 1. septembrī spēkā esošās sankcijas pret Krieviju vai daļa no tām būtu atceltas brīdī, kad Krievija veic jaunu uzbrukumu Ukrainai, sankcijas būtu nekavējoties jāatgriež.