Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Saeima noraida opozīcijas priekšlikumus noteikt gāzes un elektrības cenu griestus; valsts augstskolām nekompensēs elektrības izmaksas

Papildināts
Raksta foto
Foto: Shutterstock

Saeima ceturtdien, 15. septembrī, atkārtoti noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto lēmuma projektu "Par cenu griestu noteikšanu dabasgāzei un elektroenerģijai", kā arī noraidīja opozīcijas aicinājumu Ministru kabinetam īstenot rīcības plānu energoresursu cenu stabilizācijai.

Deputāti lēmuma projektā aicināja Ministru kabinetu noteikt maksimālo pieļaujamo dabasgāzes un elektroenerģijas cenu, ņemot vērā resursu zemāko tirgus cenu Baltijas valstu un Polijas reģionā.

Savukārt opozīcijas virzītie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā paredzēja valsts dibinātajām augstskolām piemērot elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma maksas samazinājumu.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas Saeimas sēdē deputāti nolēma vēl neskatīt opozīcijas lēmuma projektu "Par cenu griestu noteikšanu dabasgāzei un elektroenerģijai".

Noraida opozīcijas aicinājumu MK īstenot rīcības plānu energoresursu cenu stabilizācijai

Saeima ceturtdien arī noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto lēmuma projektu "Par valsts pasākumu īstenošanu energoresursu cenu stabilizācijai", kurā Ministru kabinets (MK) tiek aicināts nekavējoties izstrādāt un īstenot rīcības plānu energoresursu cenu stabilizēšanai.

Rīcības plānam opozīcijas deputātu skatījumā ir jāietver pasākumu veikšana siltumapgādes pakalpojumu cenu stabilizācijai, nodrošinot cenas iedzīvotāju maksātspējas līmenī un tām par pamatu ņemot iepriekšējā gada apkures sezonas vidējās izmaksas.

Tāpat MK būtu jāizstrādā normatīvais regulējums un jāveic nepieciešamās darbības, lai AS "Latvenergo" un AS "Latvijas valsts meži" dotu uzdevumu nodrošināt kurināmā cenu stabilizāciju, norāda opozīcija.

Šķeldas pieejamība siltumapgādei par ekonomiski pamatotu cenu ir jānodrošina visas apkures sezonas laikā, aicina lēmuma projekta iesniedzēji. Visiem galalietotājiem, tai skaitā arī valsts un pašvaldību iestādēm, pilnā apmērā ir jāpiemēro elektroenerģijas maksas samazinājums, pauž deputāti. Opozīcijas parlamentārieši aicina arī ieviest atbalsta mehānismus kritiskajai infrastruktūrai un liela energoresursu patēriņa objektiem, piemēram, ūdenssaimniecības uzņēmumiem, izglītības iestādēm, sociālās aprūpes iestādēm, slimnīcām.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu