Pārāk bieža bezrecepšu pretsāpju medikamentu lietošana mazina to efektivitāti
Gan saspringuma, gan migrēnas galvassāpes var palīdzēt mazināt ar aptiekā nopērkamajiem pretsāpju līdzekļiem, bet jāatceras, ka pārāk bieža to lietošana – vairāk nekā divas dienas nedēļā – var mazināt to efektivitāti un iepriekš lietotā deva var vairs nepalīdzēt. Bez ārsta vai farmaceita konsultācijas nedrīkst devu palielināt, jo var izpausties arī kādas no blakusparādībām. Ja galvassāpes ir bieži un ir iepriekš pieminētie simptomi, jādodas ir pie ģimenes ārsta vai neirologa, kurš noteiks galvassāpju veidu un ārstēšanu, lai samazinātu lēkmju biežumu un intensitāti.
Ūdens, auksta komprese, tumša istaba un citas metodes sāpju mazināšanai
Galvassāpes iespējams mazināt arī ar vienkāršām un mājās veicamām metodēm. Pirmkārt, šķidrums – nepietiekama ūdens uzņemšana ir viens no izplatītākajiem iemesliem sliktai pašsajūtai un galvassāpēm. Var lietot arī zāļu tējas, galvassāpju gadījumā var palīdzēt piparmētru vai kumelīšu tēja, kurām ir nomierinoša iedarbība. Tāpat palīdzēt var aukstas kompreses uz galvas un gulēšana tumšā istabā ar aizvērtām acīm. Dažreiz galvassāpēm var būt fizisks iemesls, piemēram, spiediens, kas rodas no pārāk stingri ieveidotiem matiem (cope, aste u.tml.). Ja sāpes ir saspringuma izraisītas, palīdzēt var arī mērenas fiziskās aktivitātes – pastaiga, izbrauciens ar velosipēdu vai vingrošana.
Visnozīmīgākā ārstēšana – dzīvesveida maiņa
Visnozīmīgākā visa veida galvassāpju ārstēšana ir dzīvesveida maiņa. Plānojot darba dienu, jāievēro atpūtas brīži un jāpiedomā pie veidiem, kā mazināt stresu. Ir jāatrod laiks, lai atslābinātu ķermeni un prātu – katram ir savs veids, kā to izdarīt, var noderēt psihoterapija, meditācija, masāžas.
Tikpat svarīgs ir arī kvalitatīvs miegs, regulāras un sabalansētas ēdienreizes, pietiekama ūdens uzņemšana un fiziskās aktivitātes.