Krimināllietas pamats ir vai nu kāds audits, operatīvā darbinieka ziņojums, Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojums vai prokuratūras pārsūtīts materiāls. Tie tiek reģistrēti lietvedībā un ar direktora Podiņa rezolūciju, direktora vietnieces un Finanšu izmeklēšanas daļas vadītājas parakstu nonāk pie nodaļas vadītāja, šai gadījumā Štālberga, kurš nozīmē izmeklētāju. Nevienā no šiem līmeņiem netika izkontrolēts, ka lieta ierosināta nelikumīgi un prokuratūra to atcēla.
Raidījuma rīcībā nonācis iekšējs Nodokļu un muitas policijas dokuments. Tajā aprakstīts, kādai ir jābūt kriminālprocesu kontrolei, kādā apjomā un kādos termiņos. Vadlīnijas parakstījis VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītājs Kaspars Podiņš.
Vadlīnijās noteikts, ka izmeklētājam jābūt precīzam izmeklēšanas plānam. To iesniedz arī uzraugošajam prokuroram. Plānam jābūt gatavam mēnesi pēc lietas ierosināšanas un tiešais priekšnieks par to ir atbildīgs. Policijas direktora vietniece šai gadījumā Kristīne Prusaka-Brinkmane var ierosināt gan regulāru, gan ārkārtas kriminālprocesa pārbaudi par izmeklēšanas kvalitāti un efektivitāti.
Taču arī šajā uzraudzības līmenī pret uzņēmēju safabricētā lieta viegli izgājusi cauri visiem filtriem.
Finanšu ministrs Jānis Reirs uzskata, ka VID vadība tolerē noziedzību. Ministrs to pamato ar viņa rīkojumu vairākkārtēju nepildīšanu un informēšanas slēpšanu.
Par vairāku pieredzējušu izmeklētāju, tajā skaitā augsta ranga amatpersonu apcietināšanām un aizturēšanām Finanšu ministrs esot uzzinājis no “Nekā personīga” svētdienas raidījuma.
Reirs šonedēļ atstādināja VID ģenerāldirektori no pienākumu pildīšanas un uzdevis lemt par Nodokļu un muitas policijas direktora Kaspara Podiņa atbildību un atstādināšanu uz pārbaudes laiku. “Nekā personīga” arī šonedēļ neizdevās iegūt interviju ar Podiņu, jo viņš esot uz slimības lapas.