Eksperts norāda, ka teorētiski ir iespējams vērsties pie digitālo platformu kompānijām un pieprasīt dzēst datus no serveriem. Protams, izredzes atjaunot lietotāja dzēsto ziņu ar laiku samazinās.
Labākais veids, kā kontrolēt savu tīmekļa datu privātumu, ir izmantot lietotnes, kas piedāvā pilnīgu datu šifrēšanu. Ir arī svarīgi pārlūkot savu ierīču iestatījumus attiecībā uz to, kādus datus sinhronizēt ar digitālo platformu serveriem.
Tomēr, pat ja arī tiek ņemti vērā visi drošības aspekti, jebkurš interneta lietotājs savus datus var kontrolēt līdz brīdim, kamēr kaut kas tiek publiskots internetā. Tajā brīdī, kā norāda Matza, “lietotājs ne tikai teorētiski, bet arī faktiski zaudē kontroli pār publicētajiem datiem”.
“Pat ja arī “Twitter” tagad ļauj izdzēst ierakstu, vai arī tiek dzēsts ieraksts “Facebook”, kādam citam var būt piekļuve šiem datiem, ja, piemēram, ir uzņemts ekrānuzņēmums ar to, ko lietotājs ir publicējis,”
Eksperte rekomendē cilvēkiem būt ļoti apdomīgiem un izvērtēt, ko publicēt internetā, it īpaši lielo tehnoloģiju kompāniju platformās.
“Lai cik tas pesimistiski izklausītos, internetā labāk ir būt pārāk piesardzīgam. Iedomājieties, ka viss, ko jūs publicējat internetā, kļūst pieejams visiem cilvēkiem. Un tas viss arī dzīvos savu dzīvi, neatkarīgi no tā, ko jūs paši vēlaties,” sacīja eksperte.