Vienīgais, ar ko Latvijai būtu jātiek skaidrībā gan politiskajā, gan sabiedriskajā vidē, ir par rīcību gadījumā, ja pie Latvijas robežām parādīsies Krievijas bēgļi vai patvēruma lūdzēji, kas nevēlas doties Krievijas armijā. "No vienas puses ir starptautiskās normas, kas liktu varbūt izskatīt patvēruma pieprasījumus, bet no otras puses jāsaprot, ka lielākā daļa Krievijas cilvēku nav pret Putina režīmu un nav mūsu vērtību atbalstītāji. Tāpat nav zināms, kas aiz viņiem slēpjas, tur var būt arī dažāda veida infiltrācijas mūsu teritorijā," uzsvēra ministrs.
Pabriks uzskata, ka, parādoties šādam spiedienam, Latvijai patvērumu lūdzēju pieteikumu izskatīšanā jābūt maksimāli konservatīvai un piesardzīgai.
Vienlaikus Pabriks norādīja, ka mobilizējamiem Krievijas pilsoņiem ir citi virzieni, kurp doties, jo ir valstis, kur nevajag vīzas un ir vienkāršāka ieceļošana. "Zinot šo situāciju, tas būtu tikai normāli, ka izveidotos izvairīšanās no mobilizācijas pieaugums. Turklāt principā nav tādas daļējas mobilizācijas. Vai nu mobilizācija ir vai nu nav, un Krievijas pilsoņus ķers ciet Krievijā," piebilda ministrs.
Vaicāts, kādi tad pasākumi būtu jāveic uz Latvijas austrumu robežas, gatavojoties iespējamiem riskiem, ministrs atbildēja, ka "nevajag strēbt karstu", jo robežsardzes resursi patlaban ir pietiekami, lai tiktu skaidrībā ar situāciju. "Vienkārši jāzina, ka šajā momentā papildus šāds izaicinājums var rasties. Vienkārši patlaban ir jābūt labai izlūkošanai, kas mums jau ir, un robežsardzei ir jābūt papildus instruktāžai no Iekšlietu ministrijas puses. Ja būs nepieciešams, bruņotie spēki būs gatavi palīdzēt," piebilda ministrs.