Viens no iemesliem, kāpēc krievvalodīgā sabiedrības daļa nejūtas piederīga valstij, ir tas, ka viņu politiskā izvēle jau gadiem tikusi ignorēta,” skaidro Zariņš, piemetinot, ka tas izraisa pretreakciju un daļa sabiedrības turpinās iet un nolikt ziedus pie viena vai otra pieminekļa. “Tas, ka viņi 30 gadus nespēj iemācīties latviešu valodu, lai gan jau sen to varēja izdarīt, ir tāpēc, ka viņos iekšā ir liels aizvainojums,” tā politiķis, piemetinot, ka vara šo aizvainojumu turpina izmantot savā labā.
Sociāldemokrātija un potenciālie partneri valdībā (50:50-01:04:01)
Lūgts skaidrot, kā izpaužas partijas sociāldemokrātiskums, Zariņš norāda, ka valsts iestājas par sociāli atbildīgas valsts veidošanu, jo līdz šim vara veidojusi sociāli bezatbildīgu politiku. “Tas, ka mēs esam sociāldemokrāti, ir viegli pierādāms: mēs esam vienīgā partija Latvijā, kam Eiropas sociāldemokrāti šo statusu ir piešķīruši un uzaicinājusi savā saimē kopā ar Zviedrijas un Vācijas sociāldemokrātiem,” skaidro Zariņš. “Ja mēs veidotu valdību, tad tā nesastāvētu tikai no savējiem, jo saprotam, kādi politiskie izaicinājumi mūs sagaida.” Ja “Saskaņai” būtu jāveido valdība, tad tajā tiktu darbotos cilvēki ar misijas apziņu un skaidri uzstādītiem uzdevumiem, kuru izpilde arī būtu kritērijs tam, vai cilvēks paliktu amatā.
Vaicāts par potenciālajiem partneriem, piemēram, “Latvija pirmajā vietā” vai ZZS, Zariņš norāda, ka “visi tie, kas gatavi iestāties par Latviju un kopējām vērtībām, ir potenciālie partneri - pat Nacionālā apvienība”. Lūgts skaidrot, vai ir kādas potenciālo kolēģu kvalitātes, kuru dēļ ar viņiem sastrādāšanās nebūtu iespējama, Zariņš saka, ka nevarētu sastrādāties ar nekrietniem cilvēkiem, piemēram, tādiem, kas nav gatavi atbildēt par saviem solījumiem. “Piemēram, es teicu, ja sāksies karš Ukrainā, es savu mandātu nolikšu. Un tā es arī izdarīju,” rezumē Zariņš.