Jumta jautājums ļoti bieži tiek ignorēts, taču tā siltināšana ir ārkārtīgi svarīga. Vecāko māju plakanajiem jumtiem siltumizolācijas slānis virs un zem pārseguma paneļa mēdz būt ļoti neefektīvs, tādēļ augšējo stāvu iedzīvotājiem nākas pamatīgi kurināt telpas, lai nesaltu.
Jumta nosiltināšana un kvalitatīvas virskārtas izveidošana ne vien padarīs telpas mājīgākas, bet arī novērsīs lietus ūdeņu sūkšanos pa sienām, kas ilgtermiņā var bojāt ēkas konstrukcijas.
Arī zem privātmāju slīpajiem jumtiem siltumizolācijas slānis nereti ir nepietiekams. Tas īpaši raksturīgi dažas desmitgades senām ēkām, kuru celtniecības laikā energoefektivitātes jautājumiem tika pievērsta salīdzinoši maza uzmanība.
Prasmīgi veicot siltumizolāciju un izvēloties kvalitatīvas plēves, iespējams ievērojami samazināt siltuma zudumu. Ne velti būvnormatīvos tieši jaunbūvju jumtu paredzēts siltināt visapjomīgāk, jo caur jumtu siltums var izplūst vislielākajos apjomos. Jumta siltumizolācijas gadījumā svarīgi novērtēt ārējo apstākļu radīto ietekmi, tostarp tiešo saules, lietus, sniega un laikapstākļu iedarbību.
Ārsienu siltināšana un logu nomaiņa kļuvuši par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu klasiku. Ja pirms pāris desmitgadēm valstī valdīja logu maiņas bums, iedzīvotājiem vecos koka loga rāmjus, kuriem pa plaisām svilpoja vējš, aizstājot ar siltumnoturīgākiem pakešu logiem, tad tagad viens mājoklis pēc otra tiek apdarināts ar siltumizolācijas materiālu.
Savukārt krietni mazāk uzmanības tiek atvēlēts grīdas siltināšanai, jo valda uzskats, ka siltums uz leju netiek zaudēts un māju no apakšas silda pati zeme. Taču tā nebūt nav. Zem mājas nav pat jābūt pagrabam vai garāžai, lai caur grīdu ienāktu vēsums.