Tomēr svarīgi, ka Latvijā nav aktuāls jautājums par vai pret dalību ES un NATO, kā tas vērojams Rietumeiropā. Tādas idejas turpina izplatīt tikai pro-Kremliski spēki, turklāt diez gan atklātā veidā.
Latvijā aktuāls jautājums ir par liberāldemokrātiskām un konservatīvajām vērtībām.
Viņš velk paralēles ar nesenajām parlamenta vēlēšanām Itālijā. Rezultātus tur no vienas puses raksturo Eiropeisks un NATO labvēlīgs skatījums, kas vienlaikus jaucas ar gandrīz ekstrēmām vērtībām. Līdzīga ir šobrīd vērojama arī Latvijā.
Bukovskis uzsskata, ka katrai revolūcijai seko kontrarevolūcija. Tas, ko mēs redzējām Latvijā 13. Saeimas ietvaros, ir liberālo vērtību uzvaras gājiens. Tomēr ir daļa sabiedrības, kas tam netiek līdzi un tam nepiekrīt. Principā, Nacionālās Apvienības, «Stabilitātei!» un ZZS rezultāti parād konservatīvo vērtību nozīmī Latvijas sabiedrībā. Tā ir pavisam normāla demokrātiskā procesa daļa.
Latvijā joprojām balso par personībām, nevis partijas brendu
Arī šajās vēlēšanās nozīmīgu lomu spēlējušas tieši personības. Bukovskis kā konkrētu piemēru min «Konservatīvos», kas neieguva vietas 14. Saeimā, kaut arī Latvijā tieši šīs partijas pārstāvētā vērtību sistēma saņem vislielāko piekrišanu. Partijas kampaņa, kas vēlētājam saistījās tikai ar vienu vai divām personām, nebija pietiekama, lai sasniegtu 5% slieksni. Savukārt «Latvija Pirmajā vietā» pierāda, ka līdera seja var būt pietiekams iemesls, lai balsotu par viņa pārstāvēto partiju.
Noslēgumā Bukovskis norāda, ka Latvijas partijām nav raksturīgs masveidīgums, jo Latvijas demokrātijas kultūra ir veidojusies 20. gadsimta nogalē un 21. gadsimta sākumā, paralēli attīstoties moderanjiem komnukācijas līdzekļiem.
Tāpēc Latvijā joprojām balso par cilvēkiem un sejām, nevis partijas brendu.