Vēl viens, no seno Ķīnas domātāju viedokļa, nelabvēlīgs augs - kaktuss. Vadoties pēc fen šui principiem, kaktusu par melno avi padara tā adatiņas, kas izstaro agresīvu enerģiju. Tomēr šajā gadījumā kaktusi nav piemēroti tikai vienai telpai, proti, guļamistabai, nevis visam mājoklim. Kaktusi spēj pasargāt mājokli no "indīgām bultām", kas nākot no ielas puses. Ja vēlies pasargāt mājokli no sliktām domām vai naidīgas enerģijas, noliec kaktusus uz palodzes.
No fen šui viedokļa, šis augs izstaro visai negatīvu enerģiju - mājās, kur ir šis augs, sievietes paliekot vientuļas. Ja mājoklī tomēr ir šāds augs, to labāk aizvākt prom no guļamistabas un aiznest uz aktīvāku telpu, piemēram, dzīvojamo istabu, koridoru vai virtuvi.
Lai arī bonsai kociņi ir ārkārtīgi neparasti un skaisti, tomēr kokam būtu dabiski jāaug lielam. Savukārt, lai iegūtu bonsai kociņu, tas tiek apgriezts un savā ziņā sakropļots. Šāds koks ienesot mājās sakropļotu enerģiju vai to palēninot. Tiek uzskatīts, ka pundurkociņu raidītā enerģija kavēs karjeras izaugsmi vai ienākumu gūšanu.
Interesanti, ka arī vīteņaugi tiek uzskatīti par dzīvoklim vai mājām kaitniecisku augu. Vadoties pēc fen šui uzskatiem, vīteņaugs ir tāds augs, kam nepieciešama brīvība un plaša teritorija, kur izplesties. Savukārt, ienesot to mājās, augs tiek ierobežots un enerģētiski jūtas nomākts. Šī enerģija piesaista depresīvas vēsmas, tādēļ arī mājinieki var justies neomā vai aizkaitināti.