Burkāni ir viens no vērtīgākajiem beta karotīna avotiem, kas cilvēka organismā tiek pārstrādāts par A vitamīnu. Piemēram, ja pieaugušais apēd četrus vidēja izmēra burkānus, viņam izdodas uzņemt optimālo A vitamīna dienas devu. Konkrētais vitamīns palīdz acīm ražot pietiekami daudz mitruma, lai tās nebūtu sausas un neiekaistu.
3. Vēdera veselībai un optimālam svaram
Ņemot vērā, ka šajos veselīgajos dārzeņos ir daudz šķiedrvielu, burkānus ieteicams ēst svaigā veidā, ja ir vēdera aizcietējums. Šķīstošās šķiedrvielas labvēlīgi ietekmē gan gremošanas trakta veselību, gan vielmaiņu, kā arī sniedz sāta sajūtu. Piemēram, vienā normāla izmēra burkānā ir aptuveni 1,7 grami šķiedrvielu, kas var veidot līdz pat aptuveni 8% no dienā ieteicamā uzņemamā šķiedrvielu daudzuma. Burkānos ir maz kaloriju, tāpēc tos ieteicams iekļaut uzturā, lai uzturētu veselīgu svaru. Tas ir iemesls, kāpēc daudzās detoksa jeb ķermeņa attīrīšanas programmās tiek iekļauta burkānu sula.
4. Kaulu un zobu veselībai
Burkāns nav pirmais dārzenis, par kuru iedomājamies, ja nepieciešams stiprināt kaulus. Taču izrādās, ka burkānos ir pietiekams daudzums gan kalcija, gan K vitamīna, kas palīdz uzturēt kaulu un zobu veselību. Savukārt burkānos esošais A vitamīns uztur veselīgas gļotādas – aizkavē smaganu iekaisumu veidošanos.
Burkānos esošais A vitamīns labvēlīgi ietekmē sejas ādas stāvokli – novērš nogurumu un aizkavē novecošanos, kā arī aizsargā ādu no UV staru negatīvās ietekmes. Burkānos ir arī C vitamīns, kas atbild par kolagēna veidošanos. Ja organismā ir optimāls kolagēna daudzums, sejas āda ir mirdzoša un lēnāk noveco. Mājas apstākļos var pagatavot sejas masku – rīvētiem burkāniem pievieno tējkaroti medus un maigi uzklāj uz ādas. To uz sejas atstāj 10 līdz 15 minūtes un pēc tam noskalo ar remdenu ūdeni. Āda pēc maskas ir pabarota un mirdzoša. Bieži vien tiek izmantota arī burkānu sēklu eļļu, kas der gan matiem, gan sejai. Piemēram, tā var palīdzēt attīrīt galvas ādu no blaugznām un padarīt matus biezākus.