Ukrainas Ģenerālštāba vadītāja vietnieks Serhijs Najevs nesen sacīja, ka Krievijai izsīkst arī sistēmu “Smerč” 300 milimetru lādiņi, kā arī 220 milimetru lādiņi sistēmām “Uragan”. Līdz ar to Krievija sāk izjust bruņojuma trūkumu, kas ļautu sasniegt mērķus vairāk nekā 40 kilometru attālumā.
Protams, Krievija cenšas maksimāli stimulēt jaunu raķešu ražošanu, tomēr lielākā daļa analītiķu norāda, ka Krievija ir spējīga saražot vairākus simtus raķešu gadā, ne vairāk.
Asais bruņojuma deficīts, visticamāk, bija galvenais iemesls, kādēļ Krievija noslēdza vienošanos ar Irānu par kaujas dronu piegādēm. Tos arvien biežāk izmanto kā spārnoto raķešu aizstājējus. Pirms kara sākuma Krievijas bruņojumā bija ap 5000-7000 dažāda veida raķetēm.
Tomēr kara laikā Krievija iztērējusi 70-80% savu krājumu. Visticamāk, mazākie krājumi atlikuši augstas precizitātes raķetēm X-101, “X-47 Kinžal”, jūras spēku raķetēm “Kalibr” un sauszemes kompleksa “Iskander” raķetēm. Šīs raķetes pret Ukrainu izmantotas mazāk, jo tās izmantotas svarīgāko uzdevumu veikšanai.
Protams, neviens nevarēs precīzi pateikt, cik daudz raķešu joprojām ir Krievijas arsenālā. Paredzams, ka Krievija būs gatava Ukrainā iztērēt visu savu raķešu krājumu, un lielākā bīstamība saglabāsies lielajās piefrontes pilsētās – tādās kā Harkiva, Mikolajiva, Zaporižja un Nikopole.
Pašlaik raķetes S-300 kompleksiem krieviem ir pietiekami. Tāpat arī vienošanās starp Irānu un Krieviju paredz 2500 dronu “Shahed-136” piegādes.
Tomēr šīs apšaudes, kā arī dronu uzlidojumi, atšķirībā no viena sprādziena uz Krimas tilta, no militārā viedokļa neko nemaina. Krievija svēti tic, ka šāda taktika ļaus tai kļūt par kara uzvarētāju. Taču tā ir stratēģiska kļūda, kas agri vai vēlu var izrādīties liktenīga nevis Ukrainai, bet Krievijai pašai.