SVF ir novērtējis, ka nākamgad Ukrainai nepieciešamais finansējums ir aptuveni 3,5 miljardi eiro mēnesī, un pašreiz no ES puses ir pieņēmums, ka tā varētu sniegt aptuveni 1,5 miljardu eiro lielu finansiālu atbalstu mēnesī.
Attiecībā uz Ukrainas ekonomiku šogad tiek prognozēta vismaz 35% recesija, un ekonomiskās sekas ir ļoti smagas, sacīja Dombrovskis, norādot, ka "Pasaules bankas novērtējums, paredz, ka Ukrainas rekonstrukcijai būs nepieciešami aptuveni 349 miljardi eiro, kas ir milzīgs finansējuma apjoms".
Sanāksmē paralēli apspriests jautājums par sankcijām pret Krieviju un G7 valstu iniciatīvu par cenu griestu noteikšanu Krievijas naftai. "No ES puses nepieciešamie lēmumi ir pieņemti un cenu griestus varēs īstenot tiklīdz būs G7 vienošanās par konkrēto cenu griestu līmeni un skaidrība, kā tas tiks īstenots," sacīja Dombrovskis.
EK izpildviceprezidents sacīja, ka, attiecībā uz sankciju ekonomiskajām sekām, Krievija cenšas virzīt naratīvu, ka Rietumu noteiktās sankcijas negatīvi ietekmē pašus Rietumus, bet "realitāte ir tāda, ka mēs saskaramies ar Krievijas izraisītā kara negatīvajām ekonomiskajām sekām, līdz ar to labākais veids, kā cīnīties ar šīm sekām, ir apturēt karu, tostarp palīdzot Ukrainai šo karu uzvarēt, turpinot sniegt atbalstu Ukrainai, kā arī turpinot izdarīt spiedienu uz agresorvalsti Krieviju".
Runājot par iespējamo inflācijas samazināšanos Dombrovskis aģentūrai LETA sacīja, ka jau nākamgad tiek prognozēta krietni zemāka inflācija nekā šogad, "jo redzams, ka enerģijas cenu pieaugums ir apstājies un atsevišķos sektoros enerģijas cenas sāk mazināties, kā arī Centrālās bankas pašlaik īsteno stingrāku monetāro politiku, lai inflāciju bremzētu, tostarp arī ES līmenī ir pieņemta virkne mērķētu pasākumu, lai ierobežotu enerģijas cenu pieaugumu un šīs cenas kaut kādā mērā samazinātu".