Savukārt grieķu eiroparlamentārieša Nikos Androulakis, kas vada centriski labējo PASOK partiju un bijis premjera amata kandidāts - telefons ticis noklausīts pāris mēnešu un to darījis Grieķijas izlūkdienests, kas atrodas tiešā premjera pakļautībā. Šoreiz gan izmantota cita, mazliet vienkāršāka Izraēlas NSO izstrādāta programma – Preditor. Rezultātā no amata atkāpās Grieķijas izlūkdienesta vadītājs, bet premjers teicās neko nezinot. Par notikušo neviens nav gatavs skaidrot – kāpēc tā noticis, bet deputāta lieta tika iznīcināta tajā pašā dienā, kad parādījās viņa sūdzība.
Eiropas Parlaments izveidojis speciālu Izmeklēšanas komiteju (PEGA), lai izmeklētu Pegasus un līdzvērtīgas uzraudzības spiegprogrammatūras, lai izpētītu, kas un kāpēc grieķu deputātu noklausījies. Un ne tikai viņu vien.
Hannes Haide, kurš ir eiroparlamentārietis no Austrijas un aktīvi piedalās komitejas darbā, uzskata, ka “acīmredzama ļaunprātīga izmantošana ir izplatītāka, nekā domājām iepriekš. Mēs arī zinām, ka ir daudz Eiropas Savienības ražotāju, kas piedāvā novērošanas spiegprogrammatūru.” Tas nozīmē, ka Izraēlas uzņēmums NSO nav vienīgais ražotājs, kas izstrādā šādas programmas, bet to veic arī vietējās Eiropas kompānijas.
Džordi Solē, kurša arī darbojas PEGA komitejā teica, ka atklāta tikai “maza daļa no tiem visiem gadījumiem, kas notiek šobrīd, kamēr te runājam.”
Izraēlas kompānija NSO, kas ražo spiegošanas programmatūru Pegasus, arī Preditor un citas, teic, ka tā tiek pārdota tikai tiesībaizsardzības un izlūkošanas valsts aģentūrām. Taču pašam uzņēmumam, kura vērtību lēš ap 1 miljardu eiro, neiet viegli – tas cīnās ar parādiem un tiesvedībām, ko ierosināja Meta (Facebook), Apple un privātpersonas, kas cietušas no spiegošanas. Intervijā “New Yorker” NSO bijušais vadītājs (Shalev Hulio) savulaik atzinis - “gandrīz visas valdības Eiropā izmanto mūsu rīkus”.