Iesniedzēja lūdza piespriest viņai kaitējuma kompensāciju 760 000 eiro apmērā, kā arī atlīdzināt tiesāšanās izdevumus 24 480 eiro apmērā. ECT iesniedzējas prasību apmierināja daļēji, piešķirot iesniedzējai kaitējuma kompensāciju 10 000 eiro apmērā un kompensējot tiesāšanās izdevumus 9200 eiro apmērā.
2008.gada 14.martā iesniedzēja iestājās "J." slimnīcā uz dzemdību indukciju. 2008.gada 15.marta plkst.15.22 piedzima iesniedzējas dēls "M.L.", kurš vēlāk tika nogādāts uz VSIA "Bērnu klīniskās universitātes slimnīca" reanimācijas nodaļu. 2008.gada 16.marta plkst.19.37 iestājās iesniedzējas dēla "M.L." nāve.
2008.gada 18.augustā pēc iesniedzējas lūguma Veselības inspekcija sniedza atzinumu par iesniedzējas un viņas jaundzimušā medicīnisko aprūpi, secinot, ka "J." slimnīcas ginekologi "S.G." un "V.M.", kas bija atbildīgi par iesniedzējas dzemdību norisi, bija pieļāvuši medicīniskās aprūpes pārkāpumus, proti, abi ginekologi nebija pievērsuši iesniedzējai pienācīgu uzmanību, kā rezultātā novēloti tika konstatēta dzemdību darbības vājums un novēloti tika veikts ķeizargrieziens.
2008.gada 18.decembrī par Krimināllikumā ietvertā noziedzīgā nodarījuma iespējamo izdarīšanu par nolaidīgu ārstniecības personu profesionālo pienākumu pildīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei, pret ginekologiem "S.G." un "V.M." un neonataloģi "I.G." tika uzsākts kriminālprocess.
Izmeklēšanas laikā, 2009.gada 21.septembrī, ekspertu komisija sniedza atzinumu, secinot, ka "S.G." un "V.M." pieļautie medicīniskās aprūpes pārkāpumi, ko konstatēja Veselības inspekcija, varēja ietekmēt "M.L." veselības stāvokli pēc tā dzimšanas un varēja izraisīt "M.L." nāvi.