“Šeit nav bijis domstarpību. Mēs tiešām negribētu vairāk fokusēties uz šo “cik?”, bet “kā?” – kā veidot šo valdību, lai tiešām tā būtu īsta un ilglaicīga valdība,” teic no Latgales ievēlētā 14. Saeimas deputāte Anna Rancāne (JV). Arī no Zemgales apgabala ievēlētais Mārtiņš Daģis uzsver: “JV ir tātad izveidota darba grupa, kas nodarbojas tieši ar sarunu vešanu, un es kā jaunais deputāts atbalstīšu politisko spēku, no kura es esmu ievēlēts, un uzticēšos darba grupai, kas vada.” Savukārt Vidzemes pārstāve Aija Zariņa-Stūre (JV) teic: “Par to ir runāts, un par to, man liekas, katrs domā tad, kad klausās ziņas televīzijā. Bet es uzticos savai partijai, tāpēc es arī tur esmu, un es uzticos tiem cilvēkiem, kuri ved šīs sarunas, tāpēc man nav pamata apšaubīt to, ko viņi dara un domā, un virza tālāk. Jo es esmu pārliecināta, ka viņi izdarīs tā, kā labāk Latvijai.”
Kariņam nedēļas otrajā pusē atkal dodoties uz Eiropadomi, uz vietas palikušie JV pārstāvji nozaru grupu sarunas par valdības darbiem noturēja divpusējo tikšanos formātā – atsevišķi ar AS, NA un “Progresīvajiem”. Tā esot nevajadzīga laika vilcināšana, uzskata JV potenciālie partneri labēji centriskajā flangā, uzsverot – kreiso iekļaušana valdībā darbu tikai apgrūtināšot.
Viens no AS līderiem, Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars uzskata: neesot labi arī tas, ja Kariņa motivācija esot nevis ideoloģiska, bet taktiska: “Ja mēs jau startā domājam, kā un kurā brīdī, kam, kur likt veto, lai visu bloķētu šajā laikā – tad tā ir problēma. Tā ir problēma. Šeit nav runa par to, ka kaut kur bloķētu. Un vēl sliktāk ir tas, ka mēs startā mēģinām domāt, kā kādu pārspēs, ka virvi varēs pārvilkt, jo re, tur būs mūsu satelīts “Progresīvie”. Ja tā tas ir, tad tas ir ļoti slikti.”