Šogad janvārī Centrālā vēlēšanu komisija Saeimai ieteica šo slieksni samazināt līdz 26 parakstiem. Tomēr deputāti nobalsoja pret.
TV3 žurnālists Uldis Āboliņš sekoja 14. Saeimas vēlēšanu norisei Lielbritānijā. Tur salīdzinot ar 13. Saeimas vēlēšanām 19 iecirkņu vietā šogad bija tikai 9.
Regbijā latviešu mītnē "Straumēni" iecirkņa vadītāja uzskata, ka aktivitāti iedragāja Centrālās vēlēšanu komisijas prasība vietējiem obligāti meklēt, piemēram, IT speciālistu, lai sagatavotu iecirkni.
Anglijas pilsētā Pīterboro iepriekšējās vēlēšanās bija otrs lielākais vēlētāju skaits Lielbritānijā. Šogad vietējiem trūcis motivācijas un Latvija nesolīja, ka spēs apmaksāt telpu īri, kas būtu 20 mārciņas stundā. Tāpēc Pīterboro arī iecirkņa nebija.
Īrijā un Skotijā šogad nebija neviena iecirkņa. Stīrlingas pilsētas iedzīvotājiem tuvākais atradās 300 kilometru attālumā. Vilciena biļete, lai tur nokļūtu, izmaksātu 100 mārciņas. Turklāt vēlēšanu dienā dzelzceļa darbinieki streikoja.
Līdzīga situācija Zviedrijā. Gēteborgā vietējā Latviešu apvienības nodaļa sarēķināja, ka Zviedrijā attālumi ir pārāk lieli, lai paši par savu naudu latviešus apbraukātu un savāktu prasītos 36 parakstus. Tāpēc atšķirībā no citiem gadiem Gēteborgā, kā arī Malmē un Erebrū šogad balsot nevarēja.
Uzņēmējs Zigurds Līkums jau 20 gadus dzīvo un strādā Anglijā Northemptonā. Ir vadības attīstības konsultants. Nolēmis pirmo reizi organizēt vēlēšanu iecirkni, jo pašam tas licies interesanti. Ar sievu apbraukājis vietējos latviešus un savācis vajadzīgos 36 parakstus. Internetveikalā Amazon par 100 eiro nopircis vēlēšanu aizslietņus, jo Centrālā vēlēšanu komisija tos no Rīgas nesūta.