Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļā ārstējas bērni gan ar labdabīgām, gan ļaundabīgām asinsrades un citām onkoloģiskām saslimšanām. Gadā tie ir 50-60 bērnu, kuriem tiek diagnosticēta kāda no šīm slimībām. Pašlaik nodaļā ārstējas vairāk nekā 20 bērnu, to skaitā ir gan četrus mēnešus veci zīdaiņi, gan jaunieši vecumā līdz 18 gadiem. Šo bērnu ārstēšanās var ilgt pat divus gadus.
Slimība un arī specifiskā ārstēšana pacientiem nereti izraisa kaulu smadzeņu nomākumu, kas savukārt izraisa anēmiju un trombocitopēniju (zems asins šūnu skaits). Tādējādi saslimušajiem var rasties veselības problēmas, kuru ārstēšana tiek veikta ar asins komponentu pārliešanu. Tā ir procedūra, kuras laikā bērns saņem veselas personas asins šūnas.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hemotoonkoloģijas virsārste Santa Kursīte skaidro, ka bērni ar onkoloģiskām saslimšanām izveseļojas vairāk nekā 70% gadījumu, taču ārstēšana ir garš un sarežģīts process, kas prasa būtiskus resursus un atbalstu. Asins komponentu pieejamībai ārstniecības procesā ir izšķiroši svarīga loma ārstēšanas procesa veiksmīgā norisē, un tā nav iespējama bez sabiedrības iesaistīšanās.