Arī vējš ietekmē drona darbību – jo spēcīgāks vējš, jo ātrāk tiek izlietota drona baterija. Ja vējš spēcīgāks par 10 m/s, tad bezpilota gaisa kuģa izmantošana nav iespējama."
Vai ir plānots paplašināt dronu izmantošanu mežu apsaimniekošanā? Kādus uzdevumus vēl tie varētu veikt jau tuvākajā nākotnē?
"Nākotnē esam iecerējuši paplašināt LVM uzņēmuma dronu floti, tāpat arī meklēt jaunus to lietojuma veidus. Ir plānots paplašināt bezpilota gaisa kuģu lietošanu mežu apsaimniekošanā, iesaistot mākslīgo intelektu.
Pašreiz tiek strādāts pie programmas, kas spētu atpazīt un skaitīt kokus, šādi ļaujot mums ātrāk un efektīvāk veikt jaunaudžu apsekošanu.
Apzinām mežsaimniecības darbus un procesus, kuros varam papildus izmantot bezpilota gaisa kuģus – meža infrastruktūras objektu būvniecības un ekspluatācijas uzraudzība, meža datu ieguve, bezpilota gaisa kuģiem pievienojot dažādus sensorus. Meklējam veidus, kā varam pēc iespējas efektīvāk pārnest meža datus no LVM informācijas sistēmām uz droniem un otrādi, no bezpilota gaisa kuģa iegūtos datus uz informācijas sistēmām.
Skatāmies arī fiksēto spārnu dronu virzienā (lidmašīnas tipa) – pateicoties īpašai uzbūvei, šāds drons spēj veikt daudz lielākus attālumus īsākā laika sprīdī salīdzinājumā ar šobrīd LVM rīcībā esošajiem gaisa kuģiem. Lidmašīnas tipa droni lieti noderētu lielu platību apsekošanā, jo uzņēmuma pārvaldībā ir arī kūdras purvi, kurus līdz šim ar bezpilota gaisa kuģiem nevarējām apsekot, jo tas būtu ļoti laikietilpīgi un neefektīvi.
Ik gadu reģistrēto lidojumu skaits pieaug, apliecinot, ka bezpilota gaisa kuģa izmantošana darba vajadzībām aizvien vairāk darbiniekiem kļūst par ikdienu un tas kļuvis par neaizstājamu palīgu darbu veikšanā."
Raksts tapis sadarbībā ar AS "Latvijas valsts meži".