Lūgts komentēt, kā ekonomisko krīzi saredz Ijaba kolēģi frakcijā un Eiropas Parlamentā kopumā, politiķis pauž, ka viens no jautājumiem, par ko tiek diskutēts, ir valstu parādsaistības un apjoms, cik lielus līdzekļus valstis var aizņemties. “Līdz ar Covid-19 pandēmiju mēs aizvirzījāmies no līdz šim pieņemtajiem aizņēmumu apmēra rādītājiem (..) Eiropā ir dalībvalstis, kas aizvien, kā saka, ir parādos līdz ausīm, un ir jautājums par to, cik ilgi Eiropa varēs šīs valstis vilkt uz vienotu monetāro zonu. Lai cik tas nebūtu paradoksāli, Latvija velk, teiksim, Grieķiju un Itāliju, kur ārējais parāds ir krietni pāri 100% no IKP,” skaidro politiķis, piemetinot, ka šis temats ir ārkārtīgi nepopulārs un sensitīvs.
Sarunas noslēgumā Ijabs pauž, ka Eiropas Parlamenta vidējā temperatūra attiecībā pret karu Ukrainā neatdziest, taču vienlaikus no atsevišķiem politiķiem, piemēram, Silvio Berluskoni, izskanējuši bīstami aicinājumi veidot draudzīgas attiecības ar Krieviju. Tāpat Ijabs uzsver, ka pret Baltkrieviju jāvērš tādas pašas sankcijas kā pret Krieviju un jāveido vienlīdzīgāka militārā palīdzība Ukrainai.
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta "Nedēļas fokusā" saturu atbild TVNET GRUPA.