Atgriežoties pie tēmas par bērniem, kas auguši problemātiskā vidē, ministrijas pārstāve uzsver, ka audžuģimenēm, kas šādus bērnus uzņem, ir jābūt profesionāli sagatavotām, lai bērnam pēc laika nenāktos piemeklēt jaunu audžuģimeni, tādējādi viņu vēl vairāk traumējot. Vienlaikus vajag sniegt atbalstu skolas, kurā šis bērns mācījies, pedagogiem un sociālajiem darbiniekiem, nevis vainot viņus, ka, lūk, viņi nav pratuši ar audzēkni tikt galā.
Sarunas noslēgumā moderators lūdz ekspertus komentēt neseno publisko diskusiju par bērnu ar uzvedības traucējumiem nosūtīšanu mājmācībā. Jasinkevičs norāda, ka rodas sajūta, ka mēs itin bieži ar “vienu risinājumu gribam atrisināt visas problēmas”, un tā tas ir arī šajā gadījumā. Beināre norāda, ka, raugoties no psihologa skatupunkta, jābūt konsekvencēm agresīvai uzvedībai, bet vienlaikus ir arī jāsaprot šādas uzvedības cēloņi. “Viens no aprūpes pakalpojumiem, kura mums akūti trūkst, ir tā saucamās terapeitiskās mājas,” viņa piezīmē. Paleja piemetina, ka organizācijas, kas strādā ar šādiem bērniem, saprot, ka mēs nevaram šos bērnus izslēgt no sabiedrības. “Es saprotu gan vecākus, gan pedagogus, gan skolas vadību - mums ir steidzami jāmeklē risinājumi, un, manuprāt, gan šie likuma grozījumi, gan Valsts kontroles ziņojums veido labu, nobriedušu situāciju, lai šīs problēmas risinātu un tajā ieguldītu resursus.”
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta "Nedēļas fokusā" saturu atbild TVNET GRUPA.